| ionutt567 a întrebat:

Ce părere aveți despre pământul plat? este doar o teorie sau realitate?

24 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă pui această întrebare nu meriți un răspuns aici.

Răspuns utilizator avertizat
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si te-ai gandit tu sa intrebi pe TPU asta, ca astia de aici sunt mai destepti ca cercetatorii. Sau daca chiar aceste pareri conteaza... Nu. Nu este plat. Acest subiect apartine domeniului pseudostiintei.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru ionutt567):

Pai aici e doar o mica parte din oameni. Oamenii care cred, cred pentru ca se cred mai speciali decat restul... si se leaga de o idee absurda. Fara sa se bazeze pe ceva concret.

Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns:

Tâmpenie!

Răspuns utilizator avertizat
| Plato a răspuns:

Normal ca e realitate. Era cat pe ce sa cad de pe el, ca ajuns-am la margine, noroc ca schimbasem recent franele.

Răspuns utilizator avertizat
| oglindasultanului a răspuns:

Minciuni vechi de 2 mii de ani.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate da, este o realitate, din punct de vedere al "realitatii" umane.
Pamântul e plat ca altfel nu ai mai putea sta pe el. Nu? big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu ai auzit de gravitatie?

| Florin9Florin9 a răspuns:

Teorie e mult spus.
Eu zic că e ceva fals.

Răspuns utilizator avertizat
| Mogiojojo a răspuns:

Eu cred ca Pamantul este plat. Nu stiu cati ca mine.

Răspuns utilizator avertizat
| HenryPericol a răspuns:

Nu e adevărat, pământul e sferic.
Deoarece soarele luminează doar intr-o parte, și ailaltă e întuneric.

Răspuns utilizator avertizat
| Gallium600 a răspuns:

Eu consider ca este o absurditate, iar toate dovezile in suportul acestei idei sunt absurde.
Asta ar putea sa-ti placa
https://metro.co.uk/......d-7916632/

Răspuns utilizator avertizat