| efwefwfew a întrebat:

Peste cat timp va reusi medicina sa gaseasca un leac functionabil pentru pierderea parului la barbati?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Peste cateva mii de ani probabil, cand nimeni nu o sa mai vrea sa aiba par laughing
Hai sa nu ne mai credem buricu pamantului.Omu mai acum 100 de ani credea ca omu gandeste cu inima, iar creierul este un fel de racitor care mentine temp sangelui constanta laughing iar tu vorbesti aici de lucuri sfinte laughing chestiile astea sunt chestiunea bisercii laughing
Pierderea parului nu se datoareaza unei afectiuni, sau cel putin asta banui ca ai intrebat tu.in cazul unei afectiuni, dupa tratarea afectiunii parul creste iarasi.Deci leac nu prea exista ca n-are la ce folosi.Cand vom cunoaste mecanismul prij care parul creste si ce cauzeaza anumite mecanisme sa isi opreasca activitatea asta e grele tare frate,cine stie cand o sa aflam astea,noi poate niciodata, sigur in viata noastra no sa afel omenirea asa ceva.
De ce nu este leac cum spui si pentru dinti si pentru un deget daca il tai sa creasca altul la loc. Uite de aia ca nu suntem capabili de asemenea performante, adica sa cunoastem aceste mecanisme, cel putin deocamdata.
Imi pare rau dar asta e unia au par pana mor altii il pierd de tineri, se mai intampla, asta e viata.Consoleaza-te si tu,ar fi f rau sa nu ai dinti,parul ca parul, ala nu te ajuta cine stie ce, dar sa nai dinti e de jale, nu poti manaca, esti terminat.
In orice caz al care va descoperi aceste mecanisme pfff o sa fie tare de tot, dar nul vad care e ala capabil de asa ceva.

| alinadianaaa a răspuns:

Daca s.ar deacoperii chirurgia implanticaar disparea asa ca prea curand nu o sa apara happy happy

| efwefwfew explică (pentru alinadianaaa):

Http://www.descopera.ro/......reaga-lume

de ce nu sa mai zis nimic de asta?

| alinadianaaa a răspuns (pentru efwefwfew):

Sa stii ca multe descoperirii medicale importante sau facut nevazute.Asa este politica de functionare in lumea asta, nimeni nu se gandeste la sanatatea omului.