| Stell99 a întrebat:

Poate cineva sa explice stintific cum se creeaza un cerc cu suprafata fix de 90.000 m2?
Fix de 90.000 m2 aparut intr-o noapte!
Cercetati amanuntit link-ul de mai jos :)

http://www.dzr.org.ro/cercurile-din-lanuri-mesaje-de-la- extraterestri/

Dovezi : http://m.imgur.com/......xP,TA9J3sa

6 răspunsuri:
| gratargratar a răspuns:

Nu cred ca cunosti destula matematica...
Aria cercului este pi x r^2.
Deci
90000 = pi x r^2 => r^2 = 28662 => r = 169

Deci trebuie sa desenezi un cerc cu diametrul de 338 metri si o sa obtii o arie de 90.000 m^2.

| Stell99 explică (pentru gratargratar):

Da.
Nu ma pricep la mate!

Recunoaste ca este imposibil ca "niste glumeti" sa faca acele desene enorme si uimitoare!

liniile şi cercurile sunt extrem de exact trasate;

– nu s-au descoperit (nici chiar la verificări atente şi minuţioase) urme de paşi pentru a se ajunge la locul respectiv sau mai ales urme de paşi care ar arăta că cineva a lucrat acolo, chiar şi când solul era moale, de exemplu după o ploaie;

– plantele din cercuri nu sunt rupte, ci doar înclinate la 90°, ele putând creşte în continuare, pentru a fi chiar recoltate;

– plantele culcate sunt răsucite în formă de spirală şi deseori în mai multe straturi suprapuse;

– la plantele din interiorul cercurilor se pot observa următoarele detalii: goluri la al doilea nod de pe tulpină, uneori la al treilea sau al patrulea;

– în unele cazuri au fost observate pe suprafaţa câmpului respectiv manifestări ale unor emisii radioactive neobişnuite, a fluctuaţiilor magnetice şi chiar însoţite de defectarea aparaturii electronice;

– au fost decelate în sol particule sferice de fier magnetizat, cu diametrul de 10-40 microni;

– în urma investigării spicelor de cereale din cercuri s-au descoperit şi modificări celulare, care sugerează prezenţa unei acţiuni termice extrem de mari pe un interval scurt de timp;

– cercurile din lanuri îşi fac apariţia mai ales în timpul nopţii, constituindu-se într-un timp foarte scurt. Există filmări deosebit de semnificative ce arată formarea acestor structuri în doar câteva secunde.

Astfel, referitor la formarea crop circles, au fost surprinse pe film anumite sfere luminoase galbene sau roşii, care zboară adeseori în preajma formaţiunilor abia apărute. Comportamentul lor dovedeşte o uimitoare inteligenţă şi totodată faptul că nu sunt de origine umană. Adeseori împătimiţii cercurilor stau de veghe toată noaptea pentru a surprinde momentele formării lor.

| gratargratar a răspuns (pentru Stell99):

Oamenii le fac happy Nu mai stiu unde, dar am vazut o emisiune cu oameni care faceau modele mult mai complexe decat cercul asta pe care-l pomenesti tu. E vorba de culcat iarba si de antrenament happy Restul e poveste...

Saracii extraterestrii... s-au apucat de facut cercuri... E penibil.

| Stell99 explică (pentru gratargratar):

Penibil este ca tu ai crezut asa ceva..Numai un om dea dreptul... ar crede asa ceva.
Oamenii aia sunt platiti ca sa faca niste falsuri mediocre cu niste amarate de scanduri pentru a modela opinia marilor mase.

| gratargratar a răspuns (pentru Stell99):

Esti naiv prietene.
Lasa calculatorul si apuca-te de scoala.

| Stell99 explică (pentru gratargratar):

Tu esti de fapt cel naiv "prietene"!
Cred ca tu ar trebui sa te apuci de scoala pentru ca nu iti folosesti creierul ala!
Nu ai nici o logica si nici un rationament!