| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa iesi invingator in lupta cu emotiile?

Răspuns Câştigător
| WhatheWow a răspuns:

Rationind poti sa-ti controlezi emotiile insa, exista "batalii" pe care insasi ratiunea le pierde!

26 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cu 100 de Chivas la bord, desigur.
Să înţeleg şi eu, de ce ne luptăm cu ele?

| IMC90 a răspuns:

Normal ca poti. S-au inventat benzodiazepinele, barbituricele, alcoolul si ''n'' alti depresori ai SNC...

| EmaS a răspuns (pentru IMC90):

Ei, las' ca nu trebuie sa apelezi la ajutorul lor, dau dependenta. Incerci sa le tii in frau!

| IMC90 a răspuns (pentru EmaS):

Tu prefri sa mergi pe jos de la Hunedoara la Deva sau cu autobuzu? Si mersul cu mijloacele de transport in comnun usureaza viata, si se pare ca da chiar si dependenta...

| EmaS a răspuns (pentru IMC90):

Prefer sa merg cu masina si sa conduc eu, bineinteles!
Si de ce Hunedoara?

| IMC90 a răspuns (pentru EmaS):

Vezi, deci e mai simplu sa te folosesti de un mijloc ajutatorwinking
Pai nu esti din Hunedoara?

| IMC90 a răspuns:

Pai, din moment ce esti din Hunedoara, banuiesc ca pleci de la Hunedoara catre destinatia stabilita atunci cand ai de parcurs un drum... Cel putin asa e logic si firesc.

| EmaS a răspuns (pentru IMC90):

Ok! Am vrut sa te sicanez putin!

| Woodenpints91 a răspuns:

Poţi,dacă le ignori.

| EmaS a răspuns (pentru Woodenpints91):

Pe tine te cred!

| dragos9234 a răspuns (pentru EmaS):

Pe mine nu?
happy

| EmaS a răspuns (pentru dragos9234):

Sigur ca da, si pe tine!happy

| dragos9234 a răspuns (pentru EmaS):

happy
Ma simt flatat.

| EmaS a răspuns (pentru dragos9234):

Ma bucur!

| 4b a răspuns:

Nu-ti poti controla emotiile, impulsurile, dorintele...controleaza-ti vointa si vei face o schimbare in intreaga ta viata.
Sporwinking

| foxsilver a răspuns:

EmaS draga, in tinerete reuseam, dar cu greu.Acum,desi sunt la fel de emotiva, caut solutii sa le amortizez. Ultima oara cand am avut emotii groaznice, am bagat mp3-ul in functiune, si am batut ritmul muzicii din picior, timp de doua ore laughing.Nu exagerez deloc! A doua zi aveam febra musculara.
Si culmea e ca in ochii celorlalti par a fi foarte sigura pe mine, dar numai eu stiu prin ce trec.

| anonim_4396 explică (pentru foxsilver):

Mwaaaiii blushing nu stiam eu de ce tremuri atunci cand ma saruti blushing

| dragos9234 a răspuns:

Sigur ca da.

| EmaS a răspuns (pentru dragos9234):

Cum?

| dragos9234 a răspuns (pentru EmaS):

Imi impun sa nu bag emotiile in seama.
De exemplu daca nu vreau sa ma indragostesc nu ma voi indragosti chiar daca dorinta este apasatoare.

| Delicacy a răspuns:

Nu mă lupt cu emoţiile, le accept aşa cum sunt, pentru că fac parte din mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda, ma bucur ca stiti a spune DA straight face.
Eu cu emotiile ma confrunt mai mereu, dar in cele mai dese cazuri castig, imi cunosc abilitatile si ma calculez, si apoi stiu ca daca ma fortez, pot invinge orice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu..Eu unul nu am reusit. Eu cred ca poti sa le ascunzi dar sa le si invingi..Cine a zis un "da" categoric cred ca nu stie ce inseamna "a simti"..Sau poate poti prin multa vointa si un pic de autosugestie...Dar chiar nu stiu.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Da.

| Warhead a răspuns:

Desigur. Ignoranţă, atât trebuie.

| rareshboss12 a răspuns:

Normal ca DA