| anonim_4396 a întrebat:

"Poţi să păcăleşti câţiva oameni tot timpul şi toţi oamenii o perioadă, dar nu poţi să păcăleşti toţi oamenii tot timpul." - Abraham Lincoln

Ce părere aveți? Se aplică?

Răspuns Câştigător
| AndreeaWTS a răspuns:

În RO e o situație mai specială.
Nu e "păcălești" e "prostești".
Și nu e necesar să-i prostești pe toți. Nici n-ai putea.
Dar e suficient să prostești majoritatea. Pentru că majoritatea hotărăște.
Conform dreptului la vot.

7 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Interesant este că cel care păcăleşte nu-şi dă seama că se păcăleşte şi pe el însuşi.

| sierra1 a răspuns:

Te gândești la PSD sau AUR, cumva?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se aplică. Dar sunt oameni care reușesc și asta.

| Yuoia a răspuns:

La americani, da. La romani, poţi să păcăleşti toţi oamenii tot timpul. Nu se vede?

| Mopmop a răspuns:

Poate la ei se aplica. La noi nu, vezi toate alegerile de la comunisti incoace!

| Eisenheim a răspuns:

E drept, la noi poți păcăli o perioadă tot timpul toți oamenii, apoi tot timpul poți păcăli o perioadă toți oamenii laughing vorba colegului, se vede de la comuniști încoace toate alegerile

Răspuns utilizator avertizat