| passyon22 a întrebat:

Practica careva meditatia transcedentala? Ce parere aveti despre calatoria energiei kundalini?tongue

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| reihiuke a răspuns:

Ce e aia kundalini? happy

| passyon22 explică (pentru reihiuke):

Kundalini este puterea divină primordială din interiorul nostru, care, de obicei, este latentă. Mai multe detalii gasesti aici http://yoga.xhost.ro/site/experimentu.php

| reihiuke a răspuns (pentru passyon22):

De unde stii ca informatiile alea sunt corecte? Eu cred ca acea putere nu e benefica deloc si e opusul puterii divine happy

| reihiuke a răspuns (pentru passyon22):

Oricum, experimentul acela nu inseamna nimic, indiferent ce simti. Incearca sa intelegi ca noi dam denumiri la "experiente" asa cum ne vine, fara nicio legatura intre ele. De unde stii ca daca simti o caldura deasupra capului, vine de la puterea divina primordiala?

| passyon22 explică (pentru reihiuke):

Eu doar am vrut sa aflu ce parere aveti:d Nu ca as fi de acord cu asa ceva.:*

| reihiuke a răspuns (pentru passyon22):

Pai da, dar ca sa ceri o parere despre ceva, trebuie tu insuti sa ai o parere si sa poti defini acel lucru. De aceea am si intrebat. Mai corect era sa intrebi: ce parere ai despre ce scrie pe acel site. Pentru ca poti gasi 100 de informatii despre kundalini, diferite.

| reihiuke a răspuns:

Meditatie trancedentala nu am practicat.

| passyon22 explică (pentru reihiuke):

Oktongue o seara bunabig grin

| 3xfemeie a răspuns:

Din care stiu eu kundalini doarme si e riscant sa -l trezesti daca nu esti pregatit. Periculos chiar!

| IonelaaaS a răspuns:

nu nu pratcic. habar nu amlaughing)