| Coloringthevoid a întrebat:

Ce parere aveti despre calatoria in timp?

13 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Am parerea ca o sa ramana un vis.

| RAY a răspuns:

Calatoria in timp este posibila culmea e ca o putem vedea noapte de noapte fiecare, cand privesti stelele pe cer priesti spre trecut desi cam calatoresti la propiu in trecut

| Drimmero a răspuns:

Aici este realitatea, nu sectiunea filmelor SF. Era misto daca aveam posibilitatea de a calatori in timp, puteam corecta multe din ceea ce am gresit, dar ce ramane in trecut, ramane acolo!

| gemeni6226 a răspuns:

As schimba citeva lucruri in trecutul meu mai ales in ceea ce priveste pe ce dau banii.

| syd a răspuns:

E utopica (momentan). cu siguranta as abuza de ea daca ar exista

| Aberdeen a răspuns:

Evident că nu este necesară. Ba din contră. Când îmi imaginez o călătorie în timp, mă gândesc că asta ar aduce cu sine urmări și consecințe, precum influențarea viitorului, și schimbarea cursului normal al acestuia.
Deși sunt tentată, de regulă n-aș vrea să călătoresc nici în trecut, nici în viitor.

| Drimmero a răspuns (pentru Aberdeen):

Cum spunea si Eminescu, ''viitorul si trecutul sunt a filei doua fete'', sugera ca prezentul trebuie trait din plin, el este cel care conteaza cu adevarat. Calatoria in timp era buna daca exista, dar atata timp cat nu exista, nu avem de ce ne face iluzii total aiurea.

| Aberdeen a răspuns (pentru Drimmero):

Mulți își imaginează că printr-o călătorie în trecut, ai șansa să modifici viitorul în favoarea ta, dar acest lucru îl poți face și din prezent.
Eminescu era deștept. smug

| Drimmero a răspuns (pentru Aberdeen):

Destept? Era geniu, mai mult ca destept!

| Aberdeen a răspuns (pentru Drimmero):

Chiar mai departe de latura literaturii!

| Drimmero a răspuns (pentru Aberdeen):

Multi il considera un mason pe Eminescu, se poate si asta, dar pentru ramane geniu!

| DumnezeuTatal a răspuns:

Ce parere sa am, frumoase filme.

| ancuta20 a răspuns:

E ceva SF!