| FreshDreams a întrebat:

Prea mult se vorbeste despre 2012 si efectele Apocalipsei, schimbarea polilor magnetici, topirea ghetarilor etc. Dar daca toata aceasta poveste este doar o fatada? Daca in spatele acestor zvonuri se afla altceva? Oare vestea Apocalipsei ne distrage atentia de la un eveniment mondial important, care ar putea schimba aproape toata omenirea?

Răspuns Câştigător
| ieu a răspuns:

Toate evenimentele de la 2012 sunt niste pacaleli, inventate de cei de la conducere, care trag sforile in intreaga lume, pentru ca lumea sa dispere si sa fie haos in lume. Dupa ce haosul a fost instaurat si lumea se bate una pe alta, atunci ei vor veni cu o anumita salvare...nu stiu daca ai citit despre asta, dar este vorba despre acele cipuri care se vor baga in piele si cu care o sa poti cumpara tot pe gratis. De asta s-a instaurat si criza economica mondiala. Pentru ca lumea sa nu mai aiba bani, si dupa ce apar chestiile astea lumea sa vrea sa le ia. Dar pentru orice exista si plata. Aceste cipuri (nu stiu daca esti cu religia si chestii d-astea, eu sunt...) vor avea inscriptia 666 (numarul satanei) pe ele. Toti aceia care vor accepta pecetea dracului, nu vor avea acces la Dumnezeu. Sfarsitul vine sigur. Dar nimeni nu stie cand.

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Şi-n 2000 parcă exploda Soarele sau ceva de genul, nu?
Parcă şi-n 2008 urma să fim cu toţii înghiţiţi de gaura neagră de la CERN, nu?
Şi acu pe 21 mai 2011 cică e iar Apocalipsă. Las-o-n sânge. E pur şi simplu aberant.
Dezastre naturale au fost, sunt şi vor tot fi. Însă un dezastru planetar e pur şi simplu imposibil, cel puţin din cauze naturale.
Însă... dacă ar exploda toate cele 460 de centrale nucleare de pe tot globul... ar fi tot un fel de apocalipsă laughing.

Apache
| Apache a răspuns:

Dar daca toata povestea asta e o tampenie inventata de niste oameni cu probleme la cap?

| Ion a răspuns:

Si eu sunt de aceeasi parere. 2012 ii o data pusa doar asa. uite, am scris pe blog pe parere am de 2012. http://absurditaticuion.blogspot.com/2011/01/2012.html ii mult prea mult de scris ca sa scriu aici.

| LAlex a răspuns:

Stai linistit(a) sunt doar pacaleli. Au mai spus si ca in 2000 va fi sfarsitul lumii si nu a fost. Nu-ti face probleme. Nu mai aveau ce sa mai dea la stiri si au inventat asta.

| tigrul94814 a răspuns:

E unu sau mai multi care vor sa pacaleasca omenirea sa vanda tot ce au si sa le dea lor si apoi cica sa intre in bunkare subterane anti-radiatii etc si apoi fug cu bogatiile oamenilor sau ar putea fi adevarat.