| Bulbucel a întrebat:

Presupunand ca pasarile ar putea trai fara aer, ar putea aele zbura intr-un spatiu fara aer?
Explicati-mi va rog.

Răspuns Câştigător
| antineutrino a răspuns:

În condiţiile date (de a trăi fără a respira aer), ar putea zbura într-un mediu în care există orice amestec gazos, altul decât aerul, dar cu densitate apropiată de cea a aerului.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Avionele respira?

| relian a răspuns:

Adica intrebi daca pasarile ar putea zbura in vid? Depinde poate car putea daca sar adapta cumva, ar gasi ele in cursul evolutiei o metoda asa cum au gasit oamenii sa poata zbura in vid, adica nu ar mai da din aripi ar da din fund ar scoate gaze care lear propulsa unde ar dori ele sa mearga.

| Dismally a răspuns:

Nu, fara aer nu ar putea zbura.

| untu a răspuns:

Nu se poate ca pasarile ar trai si zbura fara aer! Imposibil sa zboare intr-un spatiu fara aer!

| Claudiu1905 a răspuns:

Nu, dar le-ar zbura penele de pe ele, tot e ceva.
Ai observat, cosmonautii nu au doar tuburi de oxigen ci si costum presurizat

| Ytb_Raul_1998 a răspuns:

Pasarile traiesc cu aer, ele nu ar putea trai intr-un spatiu fara aer

FUNDA? big grin

| Bulbucel explică (pentru Ytb_Raul_1998):

''Presupunand ca pasarile ar putea trai fara aer,'' CE AM SCRIS ACOLO?

| Ytb_Raul_1998 a răspuns (pentru Bulbucel):

Nu nu ar putea sa zboare intr-un spatiu inchis fara aer deoarece ele cand zboara inping aer pentru a se inalta de la sol