| anaconda_9795 a întrebat:

Credeti ca este posibila o relatie de durata intre un barbat de 19 ani si o femeie de 30 ani?

Răspuns Câştigător
| Anonim_4998 a răspuns:

Eu nu cred deloc.Si sa-ti spun si de ce.Sora mea a fost casatorita cu un barbat mai mare cu 11 ani.Au facut 2 copii impreuna iar dupa cativa ani de casnicie au divortat.Asa ca renunta acum cand nu sunt copii la mijloc.Pentru ca odata si odata tot se va intampla acest lucru.Nu o sa imbatraniti impreuna.

15 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Este o diferenta mare,care in timp se simte, dar este ideea mea, viata bate filmul uneori!

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

In randul femeilor cu varste cuprinse intre 23 si 35 de ani exista o atractie pentru barbati mai tineri si, desi pentru acestea, gasirea unui partener de aceeasi varsta n-ar trebui sa fie o problema. Oare?

Cum se explica aceasta pasiune a tinerilor pentru femei (mai mult sau mai putin) mature?
În primul rand, adolescentii se confrunta frecvent cu respingerea avansurilor lor de catre colegele de generatie. Obsedate, la randul lor, de potentialii parteneri mai varstnici, cu ale caror slujbe/masini/card-uri bancare se pot mandri, pustoaicele ii privesc cu superioritate pe cei de-o varsta cu ele. La randul lor, acestia sunt dezamagiti de inversunarea cu care colegele lor de liceu sau facultate, servici isi apara virginitatea fata de ei, pentru a se darui "experimentatilor" din alte generatii; mai mult, fetele de varsta lor se pot dovedi chiar adevarate surse de belele (o sarcina nedorita fiind cosmarul oricarui "curtezan cu cosuri").
Femeile intre 20 si 30 de ani elimina aceste riscuri. Din pacate insa pentru ele, exista si reversul medaliei. Tinerii sunt nerabdatori, ca niste cocosi nervosi. Energia nu compenseaza, uneori, lipsa sensibilitatii si a subtilitatii de care dau dovada barbatii maturi, care trecuti fiind prin mai multe relatii, inteleg mai bine dorintele partenerelor lor. În plus, pentru acelea dintre femei care pretuiesc mult comunicarea, discutiile cu cineva mai tanar cu cel putin trei ani se pot dovedi dezamagitoare.

Pentru a te decide daca accepti sau nu asa o relatie depinde ce cauti. Daca vrei doar sex, in conditiile de sus totul e ok. Insa nu trebuie sa te multumesti cu atat. Trebuie sa cauti o relatie completa fara restrictii. Adica sa aveti prieterni comuni, sa va cunoasteti parintii, sa va completati reciproc, nu sa te duca ea de mana prin viata.

Acum, daca ai o relatie cu o femeie mai matura decat tine nu trebuie sa te desparti de ea doar pentru ca peste cativa ani s-ar putea sa nu te mai considere tot ce si-a dorit de la viata. Acelasi lucru s-ar putea intampla cu oricine. Dragostea nu ofera garantii, dar asta e si farmecul nu?

| mgtow a răspuns:

Nu, femeia imbatraneste mai repede si barbatul vrea sa faca sex si va cauta alta. Ii va fi scarba sa o faca cu o baba in viitor.

| Anca a răspuns:

Daca femeia ar avea 19 si barbatul 30, dar, ar fi posibil. Cu ceva diferente de mentalitate, ar merge in final.

Dar o femeie la 30 de ani este extrem de matura pentru un barbat de 19!

Eu avem doar 22 de ani pe cand un fost avea 19 si mi s-a parut extrem de imatur pentru mine!

| fluturas a răspuns:

Da, cred ca varsta nu conteaza
am citit acum cateva zile despre ciprian porumbescu ca s-a casatorit la 34 de ani cu cineva de 18 ani si au avut 12 copii, deci da, se poate

| Honeybunny a răspuns:

Da, pana femeia face 50 si el 40winking

| SunshineGirl a răspuns:

Da,dar putin timp.Mai devreme sau mai tarziu, timpul si varsta isi vor spune cuvantul.Si pentru femeia de 30 de ani sunt destui barbati maturi [moral vorbind] decat un pustan de 19 ani.pana la urma el este prea mic pentru a`si pierde adolescenta cu o femeie asa matura.Parerea mea. Sper ca n`am jignit happy

| Simpatic a răspuns:

Da de ce nu, la noi se poarta toate formele de varste.A se vedea cazul monica-iri care a patit ce a patit.Aceeasi soarta poate avea si daca baiatul este mai mic, si cred eu ca un baiat de 19 ani nu este suficient de matur pentru o "doamna" de 30, din niciun punct de vedere.In primul rand cel de 19 ani nu a ajuns la maturitatea din punct de vedere fizic dar nici psihic,inca mai are de invatat despre viata,situatia financiara de obicei este precara,asta daca nu are bani de la parinti, nici nu a terminat o facultate, deci nu are inca un viitor format.Ce poate iubi o femeie de 30 de ani la unul de 19 ani? cred ca doar aspectul fizic,dar intre acestia o relatie bazata pe sentimente, iubire daca vrei este imposibil de imaginat, poate fi luata in calcul dar are un sfarsit de cele mai multe ori nefast.Ciao

| _pink a răspuns:

Da, daca ambii dau dovada de maturitate si intelegere.

| omy_9418 a răspuns:

No! categoric nu!

| virus5381 a răspuns:

Se poate da nu este indicat laughing. Da ce iti place mama unui coleg? laughing

| Deeutza_8515 a răspuns:

Depinde dupa mine cred ca nu deoarece este o mare diferenta de varsta si barbatul de 19 ani nu poate fii inca matur la maxim, nu cred ca poate fi fidelhappy dar acum ce credeti dvs. dar puteti lua in considerare sfatul meuhappy

| kryss99 a răspuns:

Nu cred

| Nickelback a răspuns:

Nu sincer nu cred