| harciog a întrebat:

Prostia se manifesta tot instantaneu precum inteligenta?

20 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Nu mai Har, se cumpara de la pravalie dupa necesitati.

NOname
| NOname a răspuns:

Depinde de ochii privitorului, dar de manifestat, se manifestă.

April
| April a răspuns:

Desigur; doar cu o secunda mai devreme:cea folosita de inteligenta spre a cugeta...

| harciog explică:

Am intrebat mai mult in urma unui accident facut din prostia mea cu masina userului Tilipleasca sau Dogarelul cine naibii stie ce nume ar mai avea p'aci.Desi stiam ce se putea intimpla n-am vrut sa astept in curba in urma carutei si am intrat in depasirea ei.Va multumesc pentru participare.

| Leocerba a răspuns:

Ti-o spun din ambele ipostaze: nu-i chiar "instantaneu" sa aleg sa fiu inteligenta(mai rar) acolo unde mi-e asa comod sa fac pe prosta(mai des).

| Sentinel a răspuns:

A te plange de prostia altora, scoate la iveala prostia din tine.

| harciog explică (pentru Sentinel):

Stai cuminte ca tocmai de-a mea ma plingeam, nu-mi mai permit, la cita doza am, sa ma gindesc la altii.

| Sentinel a răspuns (pentru harciog):

Apreciez sinceritatea ta laughing

| Dumnezău a răspuns:

Nu,nu,nu.Inteligenta nu se manifesta spontan.E nevoie de o suma de evenimente(vorba lui Lemony Snicket) pentru a iesi la suprafata inteligenta.Insa,prostia e naturala. Daca ar durea, cu totii am urla din cand in cand pe strada, vorba lui Iorga.Prostia zace oriunde si e foarte usor observabila, spre deosebire de o inteligenta fina.

| mgtow a răspuns:

Poate, daca in capul celor care exista prostie inseamna inteligenta atunci stim cu cine avem de-a face.

| Inferno a răspuns:

Inteligenta si prostia se aseamana foarte bine cu toate ca sunt diferite.

| Alysée a răspuns:

Mai ceva

| RAY a răspuns:

Prostia e doar educatia proasta si ca toata stai pe net, daca ai citi o carte sunt sigur ca nu ar exista asa ceva, in plus nu suntem totii genii hai sa nu ne mai jignim oameniilor, ce vina are o persoana ca creierul nu-i este oxigenat bine din cauza asta invata mai greu, sau are o boala, hai sa fim mai buni

| harciog explică (pentru RAY):

Wauuuu,waauuuu Raymo, foarte multumesc tinere, o noapte reusita.

| harciog explică (pentru RAY):

Multumesc si pentru asta raymo dar eu, ca sa pot intelege pe deplin chestiile astea, detest cititul.E de ajuns sa ma observ ca om "animal"si sa incerc sa ma inteleg.Nu zic ca ar fi rau dar cred ca fiecare om e unicat in strafundurile lui si e inutil sa gasim definitii sau directii pentru fiecare pornire, fie ea si sexuala.

| faramatania a răspuns:

Cu scuzele de rigoare, nu încerc să vexez pe nimeni, dar se pare că prostia se manifestă adesea, şi permanent in cazul multora, instantanee rămânând doar inteligenţa.

| iKronstadt a răspuns:

Putin mai repede. Cu vreo 300.000 km/s in plus.

| seby_1107 a răspuns:

De fapt invers inteligenta se manifesta tot instantaneu ca prostia asa ar veni sigur

| Dany_2882 a răspuns:

Ceam scris amu ii primul lucru care mi-a venit in minte cand am vazut intrebarea asta.Si da eu cred ca se manifesta ca inteligenta, in cazul meu nu prea instantaneu