| MadRaven a întrebat:

" Puterea corupe pe oricine. "
Cum comentaţi? Oricât de buni am fi, tot am putea fi corupţi de putere? Ce credeţi?

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Ce intelegi prin a "corupe"? facand abstractie de dictionar. Coruptia face parte din natura noastra. Nu exista om necorupt. Daramite sa mai aiba si putere...

| Paty17 a răspuns:

Avand puterea, o persoana are automat mai multe posibilitati. De exemplu, un sef poate abuza.sa spunem de inferiorii sai. Asa e mintea omului; lacomia e creata de putere. Sigur ti s.a intamplat si poate nu ti.ai dat seama. Sa stii ca poti face rau; legat de exemplul cu seful, sa spunem ca un angajat vrea sa.i ia locul. e tentat si vrea sa guste din puterea lui. E doar parerea meaaa! ^^ Sper ca intelegi raspunsul meu big grin

| Vition_Cris_1990 a răspuns:

Spune cineva undeva ceve de genul:
Dai omului putere si vei afla cine este!
Intr-un final trebuie sa ne distram cumva, si, sa invatam din problema altora