| KillerDanut a întrebat:

S-a vorbit in anul 2000 de sfarsitul lumii mai mult decat in 2012?

Răspuns Câştigător
| Quiescent a răspuns:

Și se mai vorbește. Ideea este câ sunt mulți pseudoprofeți care cred că existența lor pe Pământ este să-i îndrume pe necunoscători spre abis(abis însemnând sfârșitul lumii). Realitatea este că nimeni n-o să știe cu exactitate când va fi sfârșitul lumii, doar daca se apropie o ploaie de asteroizi către planetă, sau o invazie extraterestră ( doar că această teorie ține prea mult de S.F. ). Nu cred că o să existe un sfârșit a lumii, doar schimbări, transformări, care se pot interpreta asemeni evoluției. Stai liniștit și nu mai frecventa OTV-ul, șansele ca să se întâmple ceva în 2012 sunt infime.

13 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Neeoh go on cam la fel.ce conteaza? pana acum trebuia sa mai fie vreo`4 sfarsituri de lumeoh go on

| Filozoful a răspuns:

Anul 2012 nu se compara cu 2000, pentru. ca in anul 2000 a fost vb. numai de sfarsitul milenului,si de programarea calculatoarelor,acum insa toate religiile lumii,si multe profetii,spun ca se intampla ceva, ceva. care nu a mai fost in istorie, si da, acum se vb mult mai mult de anul 2012.

| xt9000 a răspuns:

Nu.se crede ca la fiecare milienu se intampla un miracol.mai degraba se gandeau la ce fel de miracol e vorba decat la sfarsitul lumi

| fuckThisLife a răspuns:

Logic

| ღRαmøOoღ a răspuns:

Pai din cate imi amintesc eu ( nu stiu sigur era de mult) nu.acum ca aparaturile au mai evoluat acum zic peste tot...cand era in 2000 (parca)zicea la radio si cateodata la tv...dar acum primesti mesaje pe mail (pr tai iti spun ceau auzit la tv dar infine tot socializeaza prin altceva) gasesti pe mai toate blogurile intrebari, informati ect.
P.S = am primit 20 de mesaje pe facebook cum ca la noi o sa fie ca la Japonia
Raspunsul meu final : NU

| Xlove64 a răspuns:

Poi in anul 2000 oamenii erau mai prosti laughing...si oricum atunci nu era tehnologia de azi.
Adica pe internet nu erau atatea zvonurii ca anum
Si tocmai dasta...ca acum se vb mai mult de 2012 pentru ca este internetrul.si toti fraierii pun acolo tot felul de prosti legate de acest subiect.
Oricum eu nu cred in SF lumii...ca s`a zis de multe ori ca va veni si n`a venit laughing
Numai Dumnezeu stie cand va fi SF lumii...asa ca stai linistit

| ßΘɱßΘɴίκ a răspuns:

Da:-s toti se gandeau ca va veni sfarsitul lumii atunci pentru ca 2000 eraa un nou mileniu

| Lala20 a răspuns:

Nu. Acuma se vorbeste mai mult. Funda?

| pufulete17 a răspuns:

In nici un cazlaughing

| IonutzWoW a răspuns:

Nu s-a vorbit...
oricum sfarsitul lumii nu vine cand vrem noi ci cand vrea Dumnezeu

| trei2gya a răspuns:

Daa! Atunci a prezis Nostradamus(un om cunoscut care a prezis mai multe lucruri, care la un moment dat s-au intamplat).Iar acum in anul 2012 au prezis niste maiasi iar eu sincer nu prea cred in ei.nu au avut dreptate nici o data.

| nikole56 a răspuns:

Nu

| Macari_Daniela_1991 a răspuns:

Trebuia sa murim in fiecare an.Sunt prostii.Totul sa luat de la rusi.Ei zic ca tot pamantul va avea de suferit, doar al lor va ramane neatins...Sarmanii nu mai stiu cu ce sa se afirme si zic ca o sa murim cu totii...De ce vanga ne mai tine vii pina in 2014? Ea a prezis un al 3 razboi mondial nu un sfirsit de lume! Nebuni cu carul!