NOname
| NOname a întrebat:

Să vrei totul sau nimic e o calitate sau un defect?

105 răspunsuri:
| puidetigan a răspuns:

Sa vrei totul, e un vis frumos al fiecaruia de a o duce mai bine, de a avea tot ce-si doreste. Sa nu a vrei nimic, pentru ce mai traesti? Deci, eu cred ca nu se poate vorbi nici de calitate nici de, defect.

| Aiicha a răspuns:

Dupa asta ma ghidez eu in viata, si da e un defect pentru ca nu ma multumesc cu jumatati de masura si de cele mai multe ori aleg sa vreau nimic.Si iti spun eu ca am avut numai de pierdut.

| Oxanna a răspuns:

Pai...tot timpul trebuie sa vrei ce e mai bun si inca ceva...
deci e calitatehappy

| smaranditza a răspuns:

O calitate!
dar destul de greu cu ea, in ziua de azi...

| LexHasAMasterPlan a răspuns:

Ambele dar trebuie sa fim deschisi si la posibilitati.

| elena_3930 a răspuns:

Cateodata este o calitate pentru ca nu merita truda si sa nu ai totul. Alteori insa este un defect, pentru ca daca vrei totul si nu il obtii iti vei da seama ca ai pierdut ceva mai putin, dar util.

| RoseQueen a răspuns:

Este o calitate sa doresti nimic pentru tine si totul pentru altii, pentru cei care merita cu adevarat.Si un defect invers, depinde totusi si cum interpretezi.

| sabilopod a răspuns:

Sa vreau totul e calitatea ce ma defineste cel mai bine. big grin

| SameMistake a răspuns:

Pai, "sa vrei totul sau nimic" este cam acelasi lucru cu a fi perfectionist. Ia gandeste-te, a fi perfectionist este o calitate sau un defect? Eu zic ca depinde de mentalitatea fiecaruia. Poate eu vreau sa o iau ca pe o calitate, iar tu ca pe un defect. Sau invers.
Insa, teoretic, este o mare calitate. Gandeste-te doar ca a fi perfectionist inseamna a avea tendinta de a atinge perfectionismul, deci de a fi cat poti de bun.
Numai bine!

| PotHed a răspuns:

Salutare,

Este un defect as spune eu. Din dorinta de a avea doar ce e mai bun, de cele mai multe ori pierdem totul, abia atunci realizand ca nu am stiut sa pretuim la adevarata valoare ceea ce am avut, ceea ce am pierdut din cauza lacomiei.

| MicutzaaPooh a răspuns:

Depinde, trebuie sa mai lasi de la tine cateodata.Nu toate lucrurile ni`se cuvin.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună! Eu consider că poate fi încadrat pe de o parte la calităţi şi pe de cealaltă parte la defecte. Când spun "calitate" mă refer la ambiţie şi voinţă puternică, orice pentru a obţine un anumit lucru, iar când mă gândesc la defect cred că se poate explica prin egoism, sau mai bine spus prin nemulţumire. Trebuie să acceptăm că nu putem avea întotdeauna "totul".

| AnnePlatt a răspuns:

Este o calitate.
Care?
Modestia.

| laurash_9338 a răspuns:

Sa vrei totul sau nimic poate fi o calitate, dar si un defect. Lacomia il face pe om sa vrea totul sau nimic si din cauza acestui lucru poti pierde in cele din urma tot. Nu cred ca exista o persoane care are totul. Odata ce omul optine un lucru isi doreste mai mult, poate aceasta este dorinta omului de a tinde spre perfectiune.

| g3orgiana16 a răspuns:

Nu este neaparat o calitate ca in unele cazutri daca vrei totu' poti sa dezamagesti persoanele cele mai dragihappy...bine ntelees ca difera si de situatie:-p

| elenutza27 a răspuns:

Hmmm thinking Depinde de situatie.
Jumi-juma cum s-ar spunea :*
Bye, bye ^-^

| shhhs a răspuns:

Este o calitate, cel putin pentru mine.

| RoxYuuKikyo a răspuns:

Sa vrei totul este o calitate dar in acelasi timp si un defect. Sa nu vrei nimic e o calitate.

| VincentVlnt a răspuns:

Eu cred ca este o calitate happy sa incerci totul sau nimic sa iti reuseasca acel ceva :d

| misu2315 a răspuns:

Intrebare grea eu cred ca defect.

| Yep a răspuns:

Cui ii pasa? D:

| BlackScorpion07 a răspuns:

Este si o calitate si un defect, este si un dar si un blestem, este o ambitie

| KittyEyes a răspuns:

Mie sincera sa fiu mi se pare a fi un defect

| Drax a răspuns:

Calitate. Sa fi delasator e un defect.

| sorin_8395 a răspuns:

Cate o data este o calitate alteori un defect.depinde ce vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un defect necesar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fuctie de situatia la un moment dat, in functie de ce urmaresti, poate fi in egala masura si calitate si defect.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare o calitate, daca nu vrei totul atunci nu ajungi departe (nu-ti atingi scopurile) si se poate si fara sa dai pe nimeni la o parte.

| heiii a răspuns:

Eu cred ca este mai mult un defect.

| ĎĮĐĬ a răspuns:

O calitate sigur :X