| andy14 a întrebat:

Sal TPU. Azi adica noaptea am vazut pe cer o luminita ca o flacara cand stralucea mai tare cand mai incet. Si avea o viteza cam cat un avion dar nu era avion.Stiti ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| Florinut1009 a răspuns:

Man sincer sa fiu acum cateva seri am vazut pe cer un punct ce stralucea cand-va mai tare candva mai incet, dar acel punct nu se mista ramanea pe loc.Tot ma uitam la el si nu mi-am dat seama ce e si l-am chemat pe tata, el mi-a spus ca ori este o stea ce trec nori peste ea (dar nu erau nori deci)ori este un satelit care este ff aproape, dupa ce m-am contrazis cu el ca n-are cum sa fie o stea pentru ca se facea si rosie lumina si nu erau nori, tata a zis ca este un satelit ......STIU ESTE CIUDAT SI MIE MI SO PARUT DAI FUNDA?

23 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1 o fi doua stele care se invart una in jurul altuia iluzia apare cand le privesti atent creierul isi da iluzia ca se apropie de tine si se indeparteaza asta pentru ca lumnia creste si decreste exact ca cand privesti o lumina intr-un coridor intunecat cu cat lumina creste cu cat ai impresia ca se apropie stea exista cu adevarat am observato si eu e la o distanta mare

| sublime89 a răspuns:

Probabil satelit.

| BiuL a răspuns:

Satelit.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Nu are cum să fie OZN, dar mi-ar plăcea.
Pe curând!

| Maxim96 a răspuns:

Un satelit artificial

Răspuns utilizator avertizat
| millyca a răspuns:

Balon meteorologic.

| Behindyou a răspuns:

O stea pulsar, poate.
Sau o stea cazatoare
Sau un meteorit mare, indepartat.
Sau o stea care a explodat.

De unde stii asa bine ca nu era avion?

| andy14 explică (pentru Behindyou):

Ca avionu are niste luminite care se aprind si se sting si syiu cas albe si rosi

| Inferno a răspuns (pentru Behindyou):

Exista mai multe sanse sa fi fost Superman decat un pulsar.

| Behindyou a răspuns (pentru Inferno):

Da` de ce?
Stele pulsar sunt o gramada.

| Inferno a răspuns (pentru Behindyou):

Si gauri negre sunt o multime.

| viviana269 a răspuns:

Elicopter...
satelit...
cred

| andy14 explică (pentru viviana269):

S-a apropiat de pamant si apoi sa departat

| viviana269 a răspuns (pentru andy14):

No...nus tiubig grin

| NoNameHelpYou a răspuns:

Ori o comeda, ori o stea cazatoare, ori un elicopter, dar cel mai evident ar fi un avion RUS.

| atleticu97 a răspuns:

Era un yeti cu aripirolling on the floor))

| kRaNNk a răspuns:

Conform spuselor tale, noaptea ochii te mai inseala. Deci "luminita" care ai vazut-o pe cer poate fi orice :UFO, Un avion AIR FORCE care daca vrei sa stii ajunge si la 5000km/h. Putea fi orice.