| hahaha a întrebat:

Noaptea trecuta eram pe afara si in timp ce vorbeam la telefon ma uitam pe cer, ma fascineaza foarte mult stelele. Cand deodata o luminita de marimea unei stele sau chiar mai mica putin se deplasa rapid pe cer. Initial am crezut ca este un satelit sau un balon meteorologic. Dar deodata cand sa intorc capul la cineva care ma striga, luminita respectiva a facut o lumina puternica, exact ca un blit dar la dimensiuni foarte mici ceea ce ma surprins. Iar la cateva secunde dupa, in timp ce se deplasa, a repetat aceiasi actiune, ce sa fi fost oare? Nu vreau raspunsuri in scarba, chiar mi se pare interesante chestiile in domeniul acesta. M-am gandit si la avion, dar nu mai avea alte lumini intermitente ca de obicei. Pur si simplu, a fost ca un blit dar vazut de foarte departe. Cand s-a intamplat treaba asta luminita respectiva se marise cam de dimensiune unei bile de la un mouse din ala vechi. Astept raspuns, poate ati vazut si voi.

17 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ti-as raspunde dar, sincer, nu pot sa-mi imaginez pentru ca sint complet pe dinafara luminitelor unui mouse vechi si unul de alta culoare.La mine mouseul e mouse si-si face naibii treaba indiferent cu bile, indiferent cu asazisul laser, n-am dat importanta la timpeniile astea.Asadar incearca alta descriere ca sa pot sa-mi fac o imagine.

| Inferno a răspuns:

Fie un meteoroid fie un meteorit.
Lumina probabil a fost generata de dezitegrearea lui in atmosfera.

| hahaha explică (pentru Inferno):

Cine stie ce a fost, probabil ramane o enigma, oricum raspunsul tau mi se pare cel mai elocvent! daca nu mai gasesc ceva mai bun de atat, iti acord premiul, sau ma rog, funda, ce o fi ea.

| WR104 a răspuns:

Cred ca vr-un turist ti-a facut poza din avion, asa se explica blitul.
Numai bine.

| dragos9234 a răspuns:

A fost SSI(statia spatiala internationala) pe care am vazut-o si eu acum cateva zile(era 00:13 cand am vazut-o)

| zuzualina a răspuns:

O cometa (stea cazatoare)
Atunci cand "mor" declanseaza explozii si de acolo lumina.
Se invata in clasa a V-a si a IX-a despre ele.

| hahaha explică (pentru zuzualina):

Stiu cum arata o cometa, o stea cazatoare, o supernova. am avut ocazia sa le vad pe toate vara. dar lumina respectiva si-a continuat deplasarea, a luminta de 2 ori si si-a continuat deplasarea

| zuzualina a răspuns (pentru hahaha):

Si vrei sa bagi zvonuri ca ai vazut un extraterestru? Sa fim seriosi.

| zuzualina a răspuns:

Stiu ca prin august e perioada cand cad comete.

| i86e2 a răspuns:

Era un satelit, sau chiar stația spațială internațională. Blițul pe care l-ai văzut era reflecția Soarelui. E ca și cum ți-ar da cu oglinda în ochi.

| ƛƝƊƦЄЄƛ a răspuns:

2 posibilităţi:
1.O cometă
2.Un avion happy

| Miha3 a răspuns:

Si eu am vazut asta aseara in jurul orei 11. si era o stea cazatoarebig grin

| bya2000 a răspuns:

Un avion cel mai exact dupa spusele tale.
Dar daca avea o codita putea sa fie o cometa.
Si eu am vazut chesti de astea pe cer.

| BLEACHhallow32 a răspuns:

Era un avio pentru ca el noaptea merge cu luminile aprinse si are foarte multe

| hahaha explică (pentru BLEACHhallow32):

Nu avea lumini aprinse, am specificat. Lumina de care zic nu a dura nici macar o secunda, era asemenea unui blit de la aparat

| Cristian_Simi_1987 a răspuns:

Salutare din cipru. ceea ce ai zis tu am vazut si eu dar in cipru acum 1 luna... la ora 3 jumate. am stat sa-l urmaresc si ceea ce facea zbura in linie continua si apoi se intorcea tot la acelasi punct de la care a plecat, ciudat dar poate poate suntem "monitorizati"

| Maddalinaa a răspuns:

Se poate sa fii fost avion depinde de orice avion..sau poate o stea cazatoare.