| carnacior a întrebat:

Sall m-am gandit sa va pun o intrebare va rog raspundeti-mi da nu mincuni vi-s-a intamplat vreodata ceva paranormal adica ceva fantomatic ceva spiritual spuentimi si mie ati trait vreodata o experienta paranormala cas foarte curios si ma framanta aceste lucruri va rog raspundeti-mi

10 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Carnatule,invata sa scrii!
Si am avut o experienta paranormala, cand mi-amn pus telefonul seara la incarcat apoi l-am scos si m-am culcat cu gandul ca dimineata il voi pune la incarcat, dar cand sa-l pun...surpriza,el era la incarcat desi sunt sigura ca l-am scos.

| Λndrei a răspuns:

Sa stii ca imi aduc aminte de ceva, dar s-a intamplat cand eram mic.Eram in camera parintilor,singur,si pe geam,in hol,am vazut o entitate neagra tracand rapid.Dar nu stiu ce sa mai cred, in timp, amintirile se amplifica asa ca nu o sa pot sa-mi aduc niciodata bine aminte de atunci ce s-a intamplat ce exactitate.S-a intamplac acum vreo 15 ani...

| ARSENÁL a răspuns:

Tie ti s-a intamplat vreodata sa scrii corect?
Noua ni s-a intamplat sa intalnim si oameni care stapanesc bine de tot limba romana.

| crystyn3lmp3 a răspuns:

Nu stiu eu unul credeam in asa ceva nu demult deoarece mi s-a intamplat si mie de 2 ori.dar au trecut cateva zile si mi-am dat seama ce s-a intamplat cu adevarat, a fost o iluzie optica...ideea e ca eu dormeam,m-am trezis sa ma duc la toaleta iar la toaleta jos langa cosul de rufe erau niste papuci,o pereche de tenisi mai exact tot de-ai mei,erau gri cu dungi negre serpuite,fiind somnoros si avand in baie neon,ochii mi-au jucat feste, mi s-a parut ca varfurile tenisilor se misca, se ridica si se lasa de parca cineva i-ar incalta si si-ar misca degetele, am tras o spaima.(bine.eram la baie dar tot nu m-am kk pe mine de frica happy si am mai patit tot ceva asemanator, dar na eu nu cred ptc nu am trecut prin asa ceva, sa fie ceva concret dar cine stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahaaaa.di trii ori.

| Amabilul a răspuns:

Da,mie mi s-a intamplat! Si daca vrei sa-mi spui ce ti s-a intamplat poate iti pot spune daca e activitate paranormala.

| Amabilul a răspuns:

Da.vad cat de corect scrii, as avea de corectat o gramada la tot ce ai scris tu acolo, cred ca ai gresit 80%, nu stii deloc sa scrii nu ca te grabesti.In fine, vreau sa-ti spun sa nu mai crezi toate prostiile cu oglinda si etc.E adevarat oricine poate avea parte de o intamplare paranormala pentru. ca cele doua lumi se intersecteaza foarte usor dar eu cred ca tu esti doar un copil speriat si cu multa imaginatie si crezi ca ti se intampla asa ceva pentru ca te gandesti prea mult la asta, e rodul imaginatiei tale dar nu excludem sa fie adevarat.Ce mi s-a intamplat mie e chiar adevarat si aveam 20 de ani asa ca nu e rodul unei imaginatii de copil speriat, dar mai vorbim alta data...

| BunicuLuCristos a răspuns:

Da, noapte de noapte, îmi dispar chiloţii de pe mine. happy

| miruna120 a răspuns:

Şi amu începe partea interesantă:

În dimineaţa în care o murit, soacră-mea – aflată în Italia, la cumnatu-meu – s-o trezit din somn cu cuvintele astea pe buze: "îmi pare rău, Cecilia!" (unde Cecilia e fata lu’ nănaşu’). "Îmi pare rău!" Dar de ce, şi ce visase – nu şi-o putut aminti nici până-n ziua de azi.

Apoi: pe nănaşu’ l-o găsit fie-sa Cecilia. Care dintr-o dată îşi dă seama că nu se mai aude nici un zgomot în toată gospodăria!

Asta deşi la ţară au o tonă de animale şi mai ales pui, care nu tac din cioc defel; că tăt numai piuie şi scurmă. Şi, parcă simţind că ceva nu e în regulă cu liniştea aia nepământeană, o mers şi l-o găsit pe bunelu’ înţepenit în scaun (tocmai cioplea ceva) cu mâna căzută şi inertă – semn rău.

Mno, or chemat Salvări şi apoi popi şi apoi gropari şi Doamne fereşte; şi l-or dus la cele veşnice.

Fata lu’ nănaşu are două fetiţe: una de 13 ani şi mezina de 8. Şi cea de 8 o avut chiar o relaţie foarte apropiată cu bunelu’ şi l-o iubit mult.

Şi mama, până să se facă 40 de zile, o mers cu fetele la cimitir la bunelu’. Şi odată numa’ asta de 8 ani zice:
– Mami! Da’ să ştii că bunelu’ nu e în groapă, unde l-aţi băgat voi!

Un fior rece ca un congelator industrial o trecut pe spinarea mamei!
– Cum adică?
– Păi… uite, bunelu’ e aici, pe bancă!
– Ce?
– Da, bunelu’ stă pe bancă şi se uită la noi! Da’ să ştii că e alt bunel decât ăla pe care l-aţi băgat voi în groapă! Îl vezi?

Ce să zică mama? Se uită lung…
– Da, îl văd! aprobă ea.
– No bun! zice fata. Că-i aici, clar.

Şi atât. Fetiţa – toată la minte, frumoasă şi zdravănă, deci n-ai ce suspecta la ea.

O mai trecut o săptămână. După care fetiţa îi zice maică-si:
– Mami! Să ştii că bunelu’ e bine!
– Cum adică e bine?
– Păi e bine! Nu-l mai doare nimic acuma!

Cecilia crede că înţepeneşte!
– Tu fată… cu cine ai vorbit? Ai discutat tu cu cineva de pe stradă? Cine ţi-o zis astea?

Fetiţa ezită o clipă:
– Nimeni!

Şi fuge în treaba ei.

Apoi or trecut cele 40 de zile, cu tot cu parastasu’ ăla. Şi tot aşa, într-o seară, fetiţa exclamă din senin:
– No… apăi să ştiţi că bunelu’ o venit înapoi acasă la noi, aici; şi nu mai pleacă niciodată.

| carnacior explică:

Auzi sa stii ca stiu sa vb boss da m-am grabit deci credeti-ma misa intanplat multe fenomene paranormale misa intamplat cand a murit bunicu a doua zi l-am visat si m-am dus la baie pasta de dinti era acolo cand m-am lasat in jos sa ma spal pe ochi m-am clatit in gura m-am ridicat sa iau pasta pasta nu era acolo ciudat m-am gandit ca is prost eu m-am uitat prin baie pste tot sa o vad un am pus-o m-am dus la mama i-am zis meai vazut pasta nu ma nu tiam vazut-o vezi ca e acolo cand m-am dus pasta era chiar acolo unde o vazusem eu si mai misa intamplat eram clasa 3 2 sau nu imi stiu eram
mic totusi
ies din scara si ma duc spre scoala scoala este chiar langa blc meu si m-am dus si am auzit de odata un sunet dala subtire catalin si m-am intors si cand m-am intros aproape ma lovise masina pe picior ma calcat si dupa m-am ai strigat odata si nu mai m-am intors mi-a fost foarte frica si am auzit de la un pr ca la 12 noaptea daca te duci in fata oglinzi si inchizi usa la baie cu zavoru sa fie intuneric si zici panza alba panza neagra ai sa ne batem cica ati apare sufletele din oglina da in fine n-am incercat normal ca is mic si mi-e frica da va jur cu aia cu masina va jur si pe mama da nu a fost reala acum mai spunetiva si voi intamplarile voastre si asseara desigur m-am bagat in pat pe la 2 noaptea si nu mai cuvintele alea imi venea in cap panza alba panza neagra ai sa ne batem si vedem tot felul de prosti in cap fantome ect. mi-am facut cruce m-am rugat si de odata m-am linisttit si am putut sa adorm credetiam ca tot ce zice alti ca nu exista exista tot pe planeta asta fantome oameni cu supra puteri dracu exista dumnezeu exista tot exista pe acest univers asa ca va dau un sfat credeti-ma ca exista tot ce zice alti can u existawinking spunetiva si voi parerea