| Kamikaze01737174818 a întrebat:

Salut! Am 13 ani și uneori,nu stiu cum sa explic,mă simt ca și cum n-aș exista,practic trăiesc dar mă simt ca și cum nu exist într-un fel, este ciudat, am mai pățit asta vara trecută pentru un timp dar îmi trecuse și acum iar pățesc chestia asta. Urgent spuneți-mi va rog ce pot face sau de ce simt chestia asta? Sau a mai pățit cineva chestia asta?

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Când mai ai senzaţia asta, că nu exişti, poţi încerca să te pipăi; oriunde. Pe faţă, pe mâini, pe piept, chiar şi... într-in anumit loc şi vei avea cea mai bună dovadă că exişti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Derealizare.

| T0T a răspuns:

Ai intrat la pubertate, a intrat și criza existențială.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu chiar sunt constienta ca nu exist pentru altii. Oricum sunt mult prea preocupata sa exist pentru mine.

| 44mon a răspuns:

Posibilă tulburare de derealizare, găsești mai multe informații pe Google.