| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema am in jur de 85kg si 1.85m inaltime. Uneori dupa ce merg ceva timp simt ca un fel de pocnit la genunchi. sa explic mai bine zici ca este zgarci pe zgarci nu stiu exact ce e dar nu patesc mereu. Ar putea fi artrita? Am vazut ca de obicei ar trebui sa te doara si picioarele si cand stai relaxat si asa. dar nu patesc. Sau mai patesc uneori dupa ce stau pe un scaun multe ore. nu stiu exact dar peste 4 ore simt ca un fel de junghi in pulpa. Nu stiu cum sa explic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Roxymik a răspuns:

Am avut și eu o problemă la genunchi și m.am informat de pe net.
La mine nu a fost problemă medicală, eu stăteam pe scaun la calculator și stăteam pe picioare nu știu să explic, deci într.un fel poți avea problemă asta dacă stai cu picioarele sub ține sau mai știu o problemă, am o colega ea e puțin ușor supraponderală și ne.a spus domnu' de sport ca la greutatea ei articulația cedează căci pentru vârstă ei e o greutate prea mare și articulația nu poate rezista, totuși te.aș sfătui să mergi la doctor căci nu se știe ce poate fi... Un medic îți va spune mai bine ceea ce ai. Sper ca te.am ajutat măcar puțin. happy

| bogdan050 a răspuns (pentru Roxymik):

Da stateam la birou ceva timp pe un scaun si numai atunci patesc. si de problema cand merg?