| dndn a întrebat:

Credeti ca muzica te ajuta sa te relaxezi si sa adormi mai repede? Sa spunem muzica clasica influenteaza in vreun fel creierul, incat sa adormi?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu pot să adorm cu nici un fel de muzică pe fundal, în schimb dacă o ascult ziua, mă relaxează. happy

| Dana2103 a răspuns:

Te poate ajuta. Depinde de gen si melodie in sine.

| Michaeel a răspuns:

Nu cred ca muzica te face sa adormi mai repede, sa te relaxezi cu siguranta! eu adesea cand eram mai stresat sau aveam o dispozitie mai negativa imi luam castile si puneam o melodie care imi place.De pinde de ce muzica vorbim, muzica clasica cu siguranta influenteaza creierul, mereu cand ascult acest fel de muzica simt ca imi lumineaza mintea si imi ma calmeaza.Este acea muzica care se foloseste sa te induca intr-o stare de meditare, ma gandesc ca poate te poate ajuta sa adormi mai rapid.

| Dana96 a răspuns:

Muzica este creata din sentimente. Daca ai un sentiment de liniste... dormi. Depinde de starea sentimentala, momentul respectiv... in care te afli!