| andu22r4 a întrebat:

Salut, din toamna intru la liceu, si m-am uitat la cateva licee si media lor de admitere. M-am uitat la cateva, si ultima medie de admitere era 7, 92 ( nu conteaza liceul ). Ultima medie de admitere inseamna cea mai mare medie sau cea mai mica?

Răspuns Câştigător
| BuxyAmstaff a răspuns:

Cea mai mica medie, asta inseamna ultima medie de admitere.
De exemplu, un elev a intrat ultimul la un anumit profil avand cea mai mica medie dintre totii elevii de la acel profil de exemplu 7, 92, ei bine aia reprezinta cea mai mica medie de la profilul respectiv, dar tu poti intra si cu 7, 50