| yRossellay a întrebat:

Daca pun pe fisa de admitere la liceu maxim 10 optiuni si le pun primele 9 licee cu medii mai mari decat a mea, iar ultima pun un liceu cu medie mai mica decat a mea, intru la ultima optiune?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate intri si la un liceu din primele optiuni, cred ca anul acesta mediile de intrare vor fi mai mici decat anul trecut.
In mod sigur vei intra la ultima optiune, daca nu intri asa cum am spus mai sus.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Repartizarea se face în ordinea mediilor şi a preferinţelor scrise în Fişa cu opţiuni!

Vezi "Algoritmul de repartizare în licee 2014" la linkul oficial :
http://admitere.edu.ro/Info/algoritmul_de_repartizare_2014.pdf

Toate cele bune.

| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Buna. Poti intra la prima, sau a doua..sau la ultima.dar mediile difera de la an la an, asa ca poti intra chiar la unul din primele licee. Pune mai multe optiuni pentru a fi sigura ca intri la un liceu! Succes!