| anonim_4396 a întrebat:

Salut.se zice ca maine se va apropia luna la maximum de pamant si va provoca haos pe pamant(cutremure, uragane etc.) articolul aici: http://www.a1.ro/......45641.html sau despre faptul ca un cercetator a studiat biblia si si-a dat seama ca sfarsitul lumii va veni anul acesta in aprilie : http://www.bzi.ro/sfarsitul-lumii-pe-21-mai-2011-211295. Chiar sunt ingrijoram, mai ales pentru ziua de maine. Voi ce parere aveti?
P. S: Vreau cat mai multe raspunsuri.

9 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Cei vizati, sunt cei din Vrancea. Eu sunt ardelean, deci scap? Pe mine nu ma sperie deloc vestea, o sa-mi petrec ziua in mod firesc, nu as castiga nimic daca m-as infricosa.

| AvalohAlyn a răspuns:

Sfarsitul lumii doar Dumnezeu stie cand va fi.In Sf.Scriptura se zice ca nici Fiul,nici profetii,nimeni decat Tatal, Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii iar ziua aceea va veni ca un fulger, ii va lua pe nepregatite pe multi.De aceea trebuie sa ne pregatim moral si spiritual.
Cat despre teoriile oamenilor nu cred.Un eveniment atat de important si mare ca Apocalipsa, sfarsitul lumii nu poate fi prevestit de oameni.Asta cred eu.
Numai bine

| NoChanceForUs a răspuns:

Hei...calmeaza-te.Daca nu ne omoara natura ne omoara prostia noastra.

| NoChanceForUs a răspuns:

@MadnessCaffe: Ti-am dat un stupid si un folositor pentru ca jumate aberezi, jumate ai dreptate.

| MeScorpion a răspuns:

Si pe la ce ora zici ca vine?

| MadnessCaffe a răspuns:

Deci zicea ca in 2012 acum in 2011 sfarsitul lumii, nu vezi ca nu stiu cum sa mai minta? Gata daca e un cutremur mai mare sau tsunami in Japonia imediat in anul asta se schimba data, nu va dati seama ca sunt chestii pentru a face rating? laughing nu vine nimic si nu va declansa Luna nimic, va prosteste mass-media pe toti.

| dexro a răspuns:

Aseara am cercetat bucataria deci sunt cercetator! Ah am gasit si o hartie cu profetii si am descoperit ca in 36, 342 ore o sa vina apocalipsa... normal ca o sa ma credeti ca doar is cercetator big grin

| nutepriveste21 a răspuns:

Ai dreptate.,, Se zice'' ca se vor intampla toate cele descrise de tine. Ca realitatea va fi cu totul alta e alta poveste. Fiecare e liber sa zica si sa creada ce vrea(garantat prin constitutie).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt din ardeal.