| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa experimentez visul lucid prin metoda wild dar imi este frica de sleep paralysis.
Am mai incercat acum 1 an si am patit faza cu sleep paralysis, nu puteam sa ma misc, simteam ca si cum as fi fost electrocutat dar nu am vazut nicio umbra sau chestii de-astea...
Cei care ati incercat tehnica wild va rog sa-mi spuneti si mie cum sta treaba.
Ms!

9 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Mai bine incerci dedublarea astrala.

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru suffarstar):

Bai dar numai asta spune lumea p-aci?laughing

-Cum visez lucid?
-Mai bine te dedublezi.

-Cum ma dedublez?
-Mai bine incepi cu visul lucid.

Interesant laughing

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru suffarstar):

Frate asta depinde de increderea pe care o ai in tine. Daca esti convins ca poti intra in sleep paralysis fara sa ai halucinatii, asa se va intampla.

Anul trecut ai fost foarte aproape, de obicei, incepi sa visezi la 2-3 minute dupa ce apare sleep paralysis daca nu mai putin.

| suffarstar a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Exista vreo legatura intre dedublare astrala si visul lucid?

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru suffarstar):

Singurul lucru pe care il au in comun este sleep paralysis.

| suffarstar a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Pai da, intr-adevar, cand dormim se instaleaza o anumita rigiditate in corp, se spune ca noi dormim ca sa ne obisnuim cu moartea. Pana la urma, visul, este el o calatorie in astral sau doar o proiectie a mentalului?

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru suffarstar):

Noi dormim ca sa ne odihnim iar visele se instaleaza pentru a ne distrage de la realitate optimizand procesul de reculegere a energiei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu esti inca pregatit.
Nu are de ce sa-ti fie teama.

| alexAlexalex9991 a răspuns:

Ma chestiile asta cu proiectia si dedublarea sunt tampenii, tot vise lucide sunt nu exista tampenii de-astea cu astral projection, fiind foarte real visul lucid oamenii au crezut ca este un alt univers sau ceva de genu dar astea sunt tampenii, sunt 100% convins ca nu exista asa ceva ci e doar un vis lucid.