| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa am in seara asta un vis lucid! Care metoda vi se pare cea mai buna si eficienta pentru incepatori si fara sa am sleep paralysis?
Funda celui mai bun raspuns!

4 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Ce metoda mi se pare cea mai buna?
Nici macar nu stiam ca exista mai multe metode.

Eu de obicei am un vis lucid daca sunt odihnit atunci cand vreau sa ma culc.
Daca esti odihnit incerci sa te culci, nu stai de prostii si te concentrezi numai pe vis, nu te mai gandesti la cum a fost la scoala sau la cine stie ce prostii intrucat visezi cu totul altceva atunci.

Multi fac greseala si spun ca ai un vis lucid daca esti obosit. Nu e adevarat!
Daca esti obosit atunci adormi direct si te mai trezesti dimineata... fara sa visezi ceva.

Gandeste-te la vis inainte de culcare, stiu ca e absurd dar merge. Cel putin la mine merge... Am auzit ca trebuie sa ai o logica buna ca sa ai vise lucide deci nu stiu cum functioneaza la altii.

Sarbatori fericite!

| aXy99 a răspuns (pentru RainmakerX):

Visezei mereu, chiar daca nu iti aduci aminte...

| RainmakerX a răspuns (pentru aXy99):

Stiu asta. Baiatul vrea un vis lucid -adica vrea sa controleze tot ce face in acel vis si sa-si mai aduca aminte dimineata.

Vis lucid este atunci cand visezi si poti spune clar "Nu are cum sa se intample... visez" dar totusi nu te trezesti.

https://www.youtube.com/watch?v=J_qXFmRY1bw

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuia sa fie o gluma?