| AlexBalteanu999 a întrebat:

Acum o saptamana m-am trezit din somn si efectiv nu puteam sa misc, vedeam tot ce se intampla in jurul meu, am vazut-o si pe mama cum stergea praful dar nu puteam nici sa vorbesc nici sa ma misc, stiu ca se numeste sleep paralysis sau ceva de genul dar in sleep paralysis vezi chestii horror, eu nu am vazut nimic de genul asta, doar ca nu puteam sa ma misc, ce credeti ca fost?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este doar o stare de veghe, nimic sa te sperie.
Multi suntem asa cand ne trezim, pana ne dam jos din pat si ne terzim de-a binelea.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar in sleep paralysis vezi chestii horror. Nu este adevărat.

| Brizbriz a răspuns:

Exista o stare de somn, cu ochii deschisi, si ca in somn, nu controlezi situatia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este paralizie în somn. Adică corpul nu s-a trezit cu totul. Poate apărea la adormit sau trezire. Nu vezi chestii horror ci ai vedenii, te poți îndoi de faptul că ai văzut-o pe mama ta. Nici să simți că te ține cineva nu e neapărat.