| NemNUZ a întrebat:

as vrea sa va intreb voi cat timp invatati pe zi si ce sfaturi imi puteti da sa invat mai usor, sau sa nu ma mai gandesc la PC si TV cea mai eficienta metoda primeste funda

Răspuns Câştigător
| JustmeV a răspuns:

Hei. Inainte de a invata spune in voce tare: Vreau sa invat! de mai multe ori, e eficient. Si citeste o data in intregime lectia, si invata pe paragrafe. Daca nu prea ai timp si trebuie sa mergi stiu eu unde, spune lectia pe telefon la reportofon, baga'ti castile in urechi si ascula.
Gandeste-te ca s-a luat curentul si nu te mai gandii la TV/PC.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Musique a răspuns:

Ti-o trimit pe mama la tine acasa, si nu mai ai tu timp de gandire. laughing

| DiaaDiaa a răspuns:

De invatat nu invat foarte mult... totul tine de logica... cand inveti ceva trebuie sa te gandesti logic ce inseamna si retii mai usor decat sa inveti motamo si iti va lua mai putin timp, iar in cazul televizorului si calculatorului : gaseste-ti un hobby precum desenatul sau pictatul citit sau nu stiu ce iti place tie si atunci te vei concentra mai mult pe acel hobby decat pe TV si PC. Succes! FUNDA?

| regitzy a răspuns:

Trebuie sa vrei sa inveti si sa nu iti steie capu la alte lucruri. De ex. daca nu iti place acea materie la care inveti nu te astepta sa poti fii concentrat, dar incearca sa citesi cu voce tare si retii mai usor, sau daca ai memorie vizuala transcrie lectia pe foaie si incercuieste cu diferite culori cuvintele cheie.