| Deby' a întrebat:

Hey! Vreau sa va intreb si eu pe voi. cei de pe TPU daca mai invatati la scoala? Eu invat destul de bine zic eu am media peste 9, dar de un timp nu prea mai am ambitie... nu stiu dc dar chiar am nevoie e ceva sa ma motivezehappy. Dati`mi si voi niste sfaturi va rog eu! Am nevoie de HELP, mai ales ca am inceput semestrul km cu stangu`big grin

Danke:=x!

Răspuns Câştigător
| Marii a răspuns:

Da, inca mai invat. De ce? Pentru viitorul meu. Mi-am pus in cap o idee si asta o s-o tin pana se realizeaza.
Gandeste-te ce vrei sa faci din viitorul tau, te poti lasa de scoala, nu te obliga nimeni sa te duci. Ajungi pe strazi, mare chestie, asta iti doresti, asta faci. Dar daca tu vrei sa devii o persoana importanta, sa se mandreasca cei care te cunosc cu tine, sa se bucure nepotii, fii, ca-i poti invata multe, atunci vezi-ti de invatat, ca doar pentru tine o faci. Succes!:*

1 răspuns:
| Vizitiul a răspuns:

TPU creeaza dependenta, dar asta nu inseamna ca e neaparat sa-mi afecteze rezultatele scolare. Cea mai bine motivatie este: "Invata ca pentru tine inveti!"