| sandel96 a întrebat:

ce este proiectia astrala? Vreau detalii de genul:
1.Este periculoasa?
2.Cum se face?
3.Vi s-a intamplat si voua?

Răspuns Câştigător
| rainbow20 a răspuns:

Proiectia astrala este un proces prin care constinta umana paraseste temporar corpul fizic si functioneaza independent in afara acestuia, in timp ce corpul fizic ramane inert si pasiv pe toata durata acesteia.
Rezultatul acestei proiectii este observarea lumii inconjuratoare dar si a lumilor subtile la care nu avem acces in mod normal, folosind mai mult decat cele cinci simturi de baza.
De cele mai multe ori ne amintim cu exactitate toate detaliile realitatii percepute in timpul proiectiei chiar si cand ne intoarcem in corpul fizic. Acest lucru ne fiind insa obligatoriu.
Proiectia apare mai des decat va puteti imagina, de cele mai multe ori in mod inconstient; de fapt toti ne proiectam in timpul somnului. Atunci cand visam facem de fapt o proiectie inconstienta.
Einstein a vorbit pe vremea lui despre a patra dimensiune, TIMPUL. In Astral timpul este curb, acolo nu exista notiunea de trecut sau viitor. Majoritatea oamenilor sunt sceptici si nu cred asa ceva, insa exista sute si mii de exemple care stau marturie.
Inainte de a putea calatorii in lumea astrala, trebuie sa ajungi sa-ti aduci aminte visele, si sa ti le poti intelege prin introspectie. Se stie ca avem 3 % constiinta si 97 % inconstiinta. In aceste conditii, tot ceea ce visam noaptea, se proiecteaza din inconstient; daca noi nu reusim sa ne analizam aceste ganduri si dorinte care apar in vise, nu o sa putem sa calatorim in astral. Noaptea, mintea proiecteaza tot ceea ce facem ziua: ganduri, dorinte, emotii..asa se intampla si in astral, corpul astral calatoreste dar tu nu stii, pentru ca tu ai 3 % constiinta, restul esti adormit. In timp, prin introspectie, analiza si disciplina poti ajunge sa fi constient de aceste fenomene. Visele premonitorii se proiecteaza din a 4 a dimensiune.
Majoritatea persoanelor care au fost in moarte clinica, isi aduc aminte ceea ce au visat si decizile pe care le-au luat acolo..aceea este a 4 dimensiune.
Nu o consider periculoasa pentru ca nu poti patii ceva rau si da, mi s`a intamplat happy

| sandel96 explică (pentru rainbow20):

Si cum a fost rau sau bine big grin?

| rainbow20 a răspuns (pentru sandel96):

Interesanthappy pentru mine a fost ca un vis numai ca extrem de realhappy

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie antrenament, dar nu trebuie sa fortezi cu nimic. Nu e nimic periculos, doar ca incepi sa ai stari ciudate. Trec si astea.

| Geass a răspuns:

Am foarte des visuri lucide şi din ce în ce le înţeleg şi încerc să le controlez.Nu am încercat şi nici nu mi sa întâmplat din întâmplare să fac o dedublare(călătorie astrală).Am citit despre asta, dar până nu îţi controlezi visele pe deplin pentru că şi ele sunt importante dedublarile vor di ceva mai greu de făcut.