| Ponce a întrebat:

Dupa ce vom muri, o sa mai existe alta viata? Sau nu o sa mai existam vreodata?

Răspuns Câştigător
| Pufuletss a răspuns:

Pai draga Tudor, cand vom murii toti va veni sfarsitul lumii, atunci Iisus Hristos va veni pe pamant, impreuna cu cei morti...Iar noi vom merge in ceruri si cei morti vor sta pe pamantwinking
Asa stiu de la doamna de religie.

| Neinteresantul a răspuns (pentru Pufuletss):

Doamna de religie e o maimuta neevoluata fara pic de ratiune.

Si raspuns la intrebare: Dupa ce murim, sufletul nostru paraseste corpul, sta intre lumea materiala (pamant) si lumea energetica (lumea spiritelor) pana cand accepta ce s-a intamplat si eventual pana se finalizeaza ceva ce voiau sa se intample, apoi trec in lumea spiritelor, iar acolo stau pana in momentul in care sunt pregatiti de o noua viata in lumea materiala. Alegem sa uitam tot din vietile anterioare, pentru binele nostru.

| WhatheWow a răspuns (pentru Pufuletss):

Ce-i cu ghiveciul asta de cuvinte, tu nu vezi ca n-are nici o logica?!

| MikyBaby a răspuns (pentru Pufuletss):

Hai numai spune laughing. Citeste mai bine ce spui: ''Cand vom muri toti? Iar noi vom merge in ceruri si cei morti vor sta pe pamant'' Pai ori murim toti ori numai murim niciunu. Nu vezi k nu are logica. Tu Tudore cum i.ai dat funda? Pentru ca nici macar asa nu se va intampla. Ai citit cumva Biblia de ai comentat? Eu cred ca nu. Tu te gandesti la ce spui? Noi mergem in ceruri si cei morti vor sta pe pamant? Doamne fereste. Daca multi din oamenii aia morti sunt nevinovati si cei care ii i.a in cer sunt delincventi. Adica. Nici nu stiu cum sa.ti explic asemenea prostie care ai putut.o spune. Citeste si tu macar sfarsitul Bibliei, unde vine Apocalipsa (Sfarsitul Lumii) si sa vezi ce idee proasta ti.ai facut si ai impartit.o cu alti.

| Pufuletss a răspuns (pentru MikyBaby):

Eu nu am vrut sa spun prostii! dar asa mi-a spus doamna mea de religie, iar eu am crezut ca daca este profesoara, era bine ce am spus.puppy dog eyes

| MikyBaby a răspuns (pentru Pufuletss):

Ori n-ai inteles bine ori Dati-o afara din scoala.

| Pufuletss a răspuns (pentru MikyBaby):

Asa o sa faclaughing))))))))))))))))

29 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Văd că majoritatea dintre voi sunteți atât de siguri pe teoriile voastre, care mai de care... Nu aveți nici o urmă de îndoială, ceea ce mi se pare cel puțin bizar.

Din curiozitate: de unde atâta siguranță? Cunoașteți pe cineva care s-a întors din morți și v-a împărtășit din experiențele sale?
Și chiar dacă ar fi așa, de ce l-ați crede pe cuvânt și n-ați presupune, cum ar fi și logic, că a avut halucinații?

| RAY a răspuns (pentru NOname):

Dai dovada de ratiune bravo

| WR104 a răspuns (pentru NOname):

Cred ca era o intrebare adresata celor ce au murit si au inviat mai apoi.

| NOname a răspuns (pentru WR104):

Ha ha, probabil...

| Polaris a răspuns:

O să fim împăcați spiritual pe veci (ceea ce-i plictisitor) sau să îndurăm durere veșnică (deși n-o să avem sistem nervos prin Iad, și habar n-am cum o să simțim "tormenții de foc infernal"). Prefer nimicnicia.

| WR104 a răspuns (pentru Polaris):

Stai linistit, or sa ne faca upgrade la sistemul nervos.

| Polaris a răspuns (pentru WR104):

O să ne tortureze neuronii-fantomă cu CD-uri cu Guțeh.

| TheTigerX a răspuns (pentru Polaris):

Ei, unora o sa le placalaughing
e totusi..gutarolling on the floor

| pwp a răspuns:

O sa te duci orin in Rai, ori in iad.

| RAY a răspuns:

Eu nu cred ca exista a doua viata decat asta si atat

| WhatheWow a răspuns:

Cum sa mai existi odata ce mori? Moartea e moarte mai, nu coma, nu somn; ai murit, te maninca viermii, putrezesti. Ce viata vrei sa mai ai?

| BluishAngel a răspuns:

Bineinteles ca exista viata dupa moarte.Fiecare va merge, dupa ce fapte a facut, in Rai sau in iad.Plus ca sufletul e nemuritor asa ca trebuie sa ajunga sau sa se duca undeva, el nu dispare si nici nu moare.Asta stiu eu. happy

| 拉维尼亚 a răspuns:

De multe ori m-am gandit la asta. Eu cred ca dupa ce o sa murim vom incepe ceva nou, pana la urma orice sfarsit are un nou inceput. Poate si inainte de a ne naste am fost altceva sau altcineva, de multe ori am aceasta senzatie. Tot ce putem face este sa asteptam si sa vedem, toate a timpul lor! happy

| thefighter1 a răspuns:

Nimeni nu s-a intors de acolo ca sa ne spuna happy

| Chio9 a răspuns (pentru thefighter1):

Uita-te pe youtube la cei care s-au intros din moarte clinica, te vor convinge ei ce este dupa moarte.

| Toluk19 a răspuns (pentru thefighter1):

Multi sau intors de acolo si au spus! Ioan Gabor, Gavril Barnutiu, Lia Rusu si multi altii!

| 12AA a răspuns:

Nimeni nu stie daca mai exista o alta viata stiu doar asa prin presupus ca exista : "rai" si "iad" si mai stiu ca daca ai facut "fapte rele" si nu vrei sa ajungi in "iad" poti ramane pe pamant cu sufletul pana te izgoneste un preot de obicei. Am mai auzit ca de multe ori lumea se reincarneaza sau cv de genu dar nu fiecare persoana e interesant subiectul ce stiu mai bine sau cred si eu ti-am zis
sper ca am ajutat. funda?big grin

| Ponce explică:

Wow, Chiar nu ma asteptam la aceste raspunsuri big grin! Mai ales la atatea comentari big grin

| Ponce explică:

Se pare ca aici e chat, in loc de "intrebari" si "raspunsuri" e chat.

| NorishorPhufos a răspuns:

happy da va mai fi alta viata. Noi practic atunci cand suntem morti suntem ca o minge care va alege parintii si corpul in care ne vom naste. Normal ca atunci cand ne nastem nu stim ca am mai intrait, exact ca acum (noi poate am mai trait de vreo 2 ori), dar ne putem aminti datorita Deja-vuului. Deja-vuul este atunci cand creierul nostru isi aduce aminte ceva, care noi deja am trait. happy sper ca am fost de ajutor, daca ai intrebari sa-mi spuiwinking

| thebeggar a răspuns:

Singura persoana care ar putea sa-ti raspunda la aceasta intrebare, ar fi acea persoana care are mai mult de cele 5 simturi (daca exista), tot ce pot sa iti spun eu e ca singurul lucru care e sigur in aceasta viata este moartea, si ca sa parafrazez dintr-un film as spune, tot ce are un inceput, are un sfarsit.

| yynuta a răspuns:

Nu stiu, sincer si eu imi pun aceasta intrebare cateodata.

| Kiragagash2012 a răspuns:

Exista sigur rai, si toti ajung acolo, am avut o dovada ca dumnezeu exista, mi-a fucut o mica minune, mi-a transformat in fata ochilor 2 tigari in 5 ca sa-mi dau seama ca exista, pentru ca vorbeam cu el de ceva vreme, sa vezi ca daca il sacai o vreme, va vorbi si cu tine, si poate o minune, oricum, o sa mergi in rai happy