| Jean_2915 a întrebat:

De ce existam, are viata un scop?

Răspuns Câştigător
| Kreatzza a răspuns:

Pai vezi uh.si ew ma intreb cateodata acest lucru,si imi vin in minte toate chestiile nasoale care mi s-au intamplat,dar eu cred ca scopul vietii este sa ai o viata de scopuri, adica totul se intampla cu un scop, chiar daca inca nu-l sti o sa-l afli in curand
Sper ca am fost de folos
pupkiss

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Insusi existenta omului este scopul vietii

| Nymphetamine a răspuns:

Scopul vietii este desavarsirea.happy

| noi3 a răspuns:

Nu.
viata n-are scop.
multumit?
raspunsul la intrebarea ta se gaseste in motivul punerii ei.

| Jean_2915 explică:

Dar oare cei 70 sau 80 de ani sunt tot ce putem astepta de la viata?

| Jean_2915 explică:

Pentru noi3! Ai darui cel mai pretios lucru pentru tine unei persoane fara un scop?, nu cred ca ai faceo! Dumnezeu a dat cel mai valoros lucru pentru el - fiul sau Isus care a murit pentru toti, oare s-a petrecut asta in istoria noastra fara un scop! Eu am gasit scopul - tu sunt sigur ca esti in cautarea acestui scop ca multi altii cgiar daca mia zice ca nu, inima nu o poate insela nimeni mai ales a ta! Si as mai zice ceva: tot ce creaza omul are un scop, doar oare Dumnezeu a cret fara scop - NU E RATIONAL!

| AngelOrDemon a răspuns:

Da, Viata e un fir de ata care tot se intinde, dar are un scop, anume ca daca nu ar fi avut un scop nu am mai fii existat, si de ce existam ca asa vrea dumnezeu ca sa existam