| anonim_4396 a întrebat:

Eu incerc sa practic de foarte mult timp visul lucid, sau faza, sau cum vrei sa-i ziceti.
Problema este ca atunci cand sunt gata sa intru in acea stare, simt vibratii puternice si nu ma pot misca si ma speri de cred c-o sa mor. Aici e problema, mie mi-e frica de paralizia accea, chiar daca stiu ca orice vad nu este real, ci doar subconstientul meu.
Tot timpul cand intru in paralizie mi-e frica.Pt ca pot aparea tot felul de ciudatenii langa patul meu.
As fi recunoscator daca m-ati putea ajuta sa scap de frica asta si sa trec cu succes si peste paralizia in somn pentru a experimenta faza, visul lucid, proiectie astrala sau cum dracul i-o mai zice.
MS!winking

15 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Asta e si farmecul... sa vezi cand se suie pe tine...

| alexAlexalex9991 a răspuns (pentru Miauti):

Cine sa se urce? :O

| Miauti a răspuns:

Niste creaturi care seamana cu sobolanii, dar mai mari. Sau niste umbre a unor fiinte... si altele

| alexAlexalex9991 a răspuns (pentru Miauti):

Da, de asta imi e si frica, chiar daca stiu ca nu sunt realea ci doar activitatea electrica din creierul meu happy, asta e viata, poate nu tb sa ma apuc de chestii din asteawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"chiar daca stiu ca orice vad nu este real"
Este mai real decat crezi.
Cand o sa fii pregatit o sa ai acces.
Sau mai bine spus cand o sa meriti.

| JojolynaOnTheSistem a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand spui "Cand o sa meriti", la ce te referi? La faptul ca nu e pregatit spiritual?

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Schimba tehnica.

| Cσcσ a răspuns:

Vreau si eu sa fac asta, dar nu reusesc niciodata sad asa ca m-am lasat de chestiile astea. Tare curioasa sunt sa stiu cum ai reusit tu sa faci asta happy

| Tyberiu2000 a răspuns:

Și eu încerc proiecția astrală, sincer să fiu nu am reușit până acum, dar nu mă ras.Nu prea știu ce să spun despre teama ta, ai putea să încerci să nu te mai gândești la nimic, uită chiar și te propriul tău corp, imaginează-ți că nu mai exiști, în acest mod e posibil să uiți de toate senzațiile pe care le simți. Sau ai putea să-ți imaginezi că devii ca și aerul, multă baftă!

| Perseverance a răspuns:

Sunteti dusi cu capu. Iara incercati toate cacaturile ca il auziti pe Levi?

| Tyberiu2000 a răspuns (pentru Perseverance):

Cine-i Levi? Și fără glumă, n-am auzit de el!

| Perseverance a răspuns (pentru Tyberiu2000):

Pe acest Levi il poti asocia cu un televizor, o stire sau chiar o persoana.(o schimbare a numelui Levi cu orice alt cv in acest context)

| alexAlexalex9991 a răspuns:

Sa va explic. Nu e nimic paranormal in adta. Pur si simplu in acele momente activitatea electrica din creier cresre. Si de accea poate fi mai real decat realitatea. Poti simtii totul mai profund.si este foarte distractiv

| alexAlexalex9991 a răspuns:

Cititi asta si vizionati si videoclipul http://www.obe4u.com/rm/

| xXxZaLKESSYsEMOxXx a răspuns:

Buna,
Daca u incerci de mai mult timp sa practici acest lucru si esuezi, asta inseamna ca inca nu esti pregatit...
Subconstientul tau lucreaza la capacitate normala desi frica pe care o ai nu se datoreaza subconstientului tau si tie. Doar tu poti sa realizezi acest lucru dar asta dor cand vei fi cu adevarat pregatit. Nu poti sa accelerezi acest proces deoarece el va veni de la sin si starea de "paralizie" face parte din el deci inca mai ai nevoie de timp pentru a accepta ideea ca tot ce se petrece in jurul tau nu te va omor sau alt ceva. Daca vr sa vorbim, da-mi un mesak in privat, pot sa iti explic mai multe!