| costinvlad a întrebat:

Cum pot deschide toate chakrele, face proiectie astrala, vis lucid si misca obiecte, etc? Cel mai important este deschiderea plexului solar, chakrele mainii, inimii.Ms.

Răspuns Câştigător
| HeillÓðinn a răspuns:

Mai intai documenteaza-te. Chiar ani de zile inainte sa incepi sa practici asta si sa ai astfel de pretentii. Arata-te gata sa fii schimbat si sa devii lucid. Incepe cu meditatia, artele martiale, izolarea si nu cu practici ce necesita un nivel spiritual superior.

Citeste foarte mult in domeniul ezoterismului si ocultismului. Citeste tot ce-ti pica in mana si analizeaza lucrurile la sange. Nimic nu se face pocnind din degete, iar daca ai crede ca lucrurile asa se intampla nu faci altceva decat sa iei supradoze de iluzii si minciuni. Aceste supradoze te vor duce la renuntare in momentul in care lucrurile nu vor sta cum vrei tu, in esenta doar materie, neputand sa controlezi Natura nemilostiva.

In spiritualitatea rabdarea este calitatea suprema, iar scopul suprem este desigur, maretia, nu dragostea de viata.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista doctrine atee cum spune un user, lipsa unei credinte nu este doctrina,iar legat de intrebare sunt vrajeli, nu exista asa ceva, creierul nu se desprinde de corp e doar imaginatie umana, exista un loc in usa unde se ofera un milion de dolari celui care poate dovedi ca poseda puteri pananormale, nimeni nu a dovedit pana acum

| costinvlad explică (pentru RAY):

Chakrele sunt campuri energetice. Exista un corp material si unul subtil/energetic. Poti face ca sufletul sa iti iasa din corp, fara ca acesta sa isi rupa cordonul de argint. Asa devine posibil sa vezi lucrurile exact cum sunt in realitate, de fapt este realitatea, iar tu poti vedea ce fac colegii de clasa, etc.

| RAY a răspuns (pentru costinvlad):

Dovedeste man prin dovezi

| costinvlad explică (pentru RAY):

Nu se poate dovedii decat daca cineva care le are deschise le foloseste pentru a face ceva care sa nu fie coincidenta.

| costinvlad explică (pentru RAY):

Atunci ce este magia neagra? Si de ce functioneaza. Man. Asta NU Incalca legile fizicii. Se schimba Frecventa de Vibratie a energiei si posi aprinde obiecte, blocuri, Orase(MAI Greu), etc. Poti vindeca, poti face sa nu te Dusmaneasca nimeni, etc.

| RAY a răspuns (pentru costinvlad):

Povesti

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Ori alegi calea grea a lui Heill ori am auzit ca daca bei sange poti face usor proiectie astrala.

| costinvlad explică (pentru mentholinks):

Astea sunt numai prostii. Cum sa bei sange? Este extrem de letal. Mai ales ca denota ca doar un nebun ar face asta.

| xerxes1 a răspuns:

Depinde unde te afli pe scara evolutiei spirituale.
Este ca si cum un copil de 7 ani te intreaba cum poate sa piloteze un Boeing747.
Cand va sosi momentul si o sa fii pregatit o sa stii.
Nu exista scurtaturi.

| Steregoi a răspuns:

Nu recomand pentru ca vei intra in comuniune cu un demon.

| Mclaren12 a răspuns:

Aproape toti oamenii care frecventeaza categoria asta sunt spalati pe creier cu doctrine ateiste sau crestine (sau amandoua la un loc in unele cazuri). Mai bine intreaba pe un site dedicat acestor lucruri.

| costis a răspuns:

Da cu alcool camforat si sufla peste

| DarkAndDreary a răspuns:

Uhm...Nu există așa ceva.