| alindragos322 a întrebat:

Mereu m-am intrebat ca daca lumea se invarte in jurul soarelui si noi suntem in sistemul solar in galaxia calea lactee, atunci si alte sisteme ar trebui sa se invarta in jurul unor stele nu? existenta extraterestrilor este foarte posibila si avand vedere ca pe planeta asta exista specii de milioane de ani asta inseamna ca ar fi trebuit sa se fi dezvoltat si alte planete intre timp, pentru ca noi am fost mai departe de big bang atunci unii ar fi trebuit sa fie mai aproape, asadar unii extrateresti ar trebui sa se fi dezvoltat inaintea noastra si poate in viitorul apropiat sa nu murim de lichidarea soarelui, ci de extraterestri mult mai avansati decat noi in categoria tehnologica si ca civilizatie. Din cate am auzit insectele sunt o mare dovada de existenta a extraterestrilor din cauza diferentelor pe care acestea le au fata de celelalte specii, cum ar fi mamiferele, pestii sau pasarile. Ei au scheletul afara, si e foarte ciudat.
Voi ce credeti? Dau funda

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Și TPU spunea că ești irelevant... Avea dreptate.

| relian a răspuns:

Ai fumat ceva etnobotanice? Ca alea dau astfel de efecte laughing

Răspuns utilizator avertizat
| mastadont a răspuns:

Un sistem solar asta presupune de fapt, niște planete care se învârt în jurul unei stele. Planetele de genul pământului sunt foarte rare în univers pentru că existența vieții presupune ca planeta să fie în zona goldylock, adică să fie la o distanță de soare la care temperatura prezentă pe planetă să aibă valori la care apa să nu fiarbă și să nu înghețe. Pentru existența vieții apa este cel mai important lucru. Până și sistemele solare au o rotație în jurul centrului galaxiei, chiar și galaxiile se rotesc în jurul a ceva, probabil centrul universului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Existenta vietii in afara planetei noastre este o certitudine, DAR organismele complexe sunt mai rare decat crezi. deoarece sunt necesare anumite substante chimice specifice care sunt rare... + anumita clima
Dar la numarul aproape infinit de planete categoric sunt multe care indeplinesc aceste cerinte Asa ca in opinia mea forme de viata relativ dezvoltate (ex plante, animale) sunt convins ca exista si pe alte planete.
Inteligenta in schimb este un lucru mai rar, noi oamenii am avut nevoie de 6 milioane de ani de evolutie (de cand ne-am diferentiat de primate) Perioada in care puteam fi extinsi de schimbariile climatologice, sau de alti pradatori...
Clima are un rol foarte important deoarece de exemplu si noi oamenii(in forma actuala) circa 30.000 de ani am stagnat raspandindu-ne prin toate continentele, dar am ramas ala acelasi stadiu de vanatori-culegatori.
Intrarea in vigoare a climei actuale (acu 12.000 de ani) a favorizat agricultura asa au fost formate primele asezari omenesti -->de aici am inceput sa devenim "specie inteligenta"

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru alindragos322):

Wtf, scrii prin google translate?
Я не понимаю, что вы говорите: D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am auzit ca insectele sa fie o mare dovada a existentei extraterestrilor, dar la aia cu scheletul pe afara ai dreptate.Pot exista astfel de fiinte, am vazut asta la o prezentare de costume de baie, deci fetele alea chiar aveau scheletul pe afara.Nu mai spun ca atunci când alunecau pe tocuri si cadeau, oasele nu se imprastiau pe jos, ceea ce m-a mirat si mai tare...

Răspuns utilizator avertizat