| NoName22331 a întrebat:

Salut, trec printr-o trezire spirituală și mă întrebam dacă mai sunt persoane care trec prin același lucru și ar vrea să discutăm despre acest subiect

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, te asteapta preotul la biserica, sa discutati spiritual, ori intra pe forumurile religioase, unde se poate discuta liber si pe indelete.

PS categoria corecta a intrebarii tale este "RELIGIE".

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă treci prin ea, te-ai trezit, sau încă nu? Asta este discuția mea cu tine despre acest subiect.

| doctorandus a răspuns:

Te sfatuiesc sa ceri un consult la psihiatrie.

Nu e o gluma.

| StoicAnalysis a răspuns:

Prin ce trezire spirituala te-ai trezit?

| NoName22331 explică (pentru StoicAnalysis):

Mă refer la acea trezire spirituală pe care o mulțime de oameni o au în momentul de față, realizarea că nu ești acest corp, că nu ești mintea ta
Îti dai seama că guvernul, ce-i care ne conduc nu ne vor binele.
Realizezi că mâncarea pe care o cumpărăm și o mâncăm este modificată genetic și ne provoacă boli.
Pot continua la nesfârșit, gen sunt o mulțime de lucruri de care îți dai seama atunci când ai o trezire spirituală

| StoicAnalysis a răspuns (pentru NoName22331):

Ești acest corp și ești mintea ta. Dacă tu crezi ca nu ești, înseamnă ca ai ceva probleme de personalitate. Și in al doilea rând, ce treaba are guvernul și mâncarea modificata genetic cu trezirea spirituală?
Din punctul meu de vedere, și cred ca și logic vorbind, o trezire spirituală are loc atunci când nu mai ești încătușat de propria ta minte și poți sa faci ce vrei tu, când vrei tu, și unde vrei tu, fără sa te chinuie mintea despre părerile altora. Pur și simplu o viața cât mai aproape de libertatea absoluta. Cam aia cred ca ar fi trezirea spirituală.
Nu are nimic de a face cu mediul înconjurator, ci cu propria persoana.

| doctorandus a răspuns (pentru NoName22331):

Nu pot sa-ti pun un diagnostic, dar banuiala mea e ca trezirea ta spirituala e de fapt schizofrenie paranoida.

Si nu o spun ca sa te jignesc.

| NoName22331 explică (pentru StoicAnalysis):

Corpul nostru este mai magic decât credem noi, când corpul moare ceea ce rămâne este enegia.
Totul în jurul nostru este energie, este dovedit științific acest lucru.
Adevărul este că noi suntem sufletul care experimentează această experiență, acest corp uman, noi suntem conștiința, când meditezi lași gândurile să treacă exact cum trec norii pe cer și ești conștient de ele dar nu le judeci și nu le dai atenție, după un timp ai să realizezi că tu nu ești gândurile tale, tot odată nu ești nici mintea ta.
Corpul și mintea sunt doar instrumentul prin care noi experimentăm această experiență numită viață.
Poți căuta pe internet ce este glanda pineală, numită și al treilea ochi. Această glandă situată în creier ne leagă de natura, de iubirea necondiționată, de divinitate.
Treaba legată de guvern este că nu guvernul este ce-i care guvernează lumea din jurul nostru ci "cei din umbră", au mai multe denumiri, Illuminati, Elite etc. toate lucrurile pe care ei le-au creat au fost cu un singur scop, acela de a ne distruge și de a nu cunoaște adevărata noastră naturalețe.
Este dovedit științific că ceea ce distruge glanda pineală este fluorul.
Poți căuta pe internet, fluorul este pus în apă, în deodorant, șampon, pastă de dinți etc.
Gândește-te puțin, plătim ca să trăim pe un pământ pe care ne-am născut.
De ce la fiecare colțișor de stradă în fiecare magazin sunt puse țigări, băuturi alcoholice?
Dulciurile care sunt așa frumos împachetate conțin atât de mulți compuși chimici care ne fac rău. Și suntem învățați de mici să le mâncăm, să le dăm copiilor.
Din cauta aceasta frecvența schuman s-a schimbat, deoarece acum trăim într-un secol în care se întâmplă ce-a mai mare trezire spirituală din totate mileniile trecute. Mii de oameni din toate colțurile lumii s-au trezit la realitate.
Iarăși cu Dumnezeu. Ne-au învățat să ne rugăm, ne-au spus că Dumnezeu este a tot puternicul, că noi trebuie să îl slujim, că nu putem fi niciodată ca el. Toate lucrurile astea sunt o minciună.
Gândește-te puțin, dumnezeu este creatorul, este viața, el este totul.
Ok bun și ce ne dă nouă viață? Apa care ne ține în viață, aerul provenit de la copaci, mai pe scurt natura. Deci putem spune că Dumnezeu este întregul, este apa, aerul, ceea ce ne dă viață.
Acum..noi suntem făcuți din 70% apă, inspirăm și expirăm aer, asta însemnă că suntem legați de Dumnezeu, de divinitate, de viață, de creație. El există prin noi și noi existăm prin el, suntem conectați cu divinitatea.
În timpurile străvechi, strămoșii noștri cunoșteau toate lucrurile acestea, erau mult mai treziți spirituali de cât suntem în zilele noastre. Știau că de fapt noi nu suntem niște simpli oameni, ci niste ființe spirituale, magice pot spune.
Sunt atât de multe lucruri șocante, dar minunate în același timp despre natura noastră și cum este viața cu adevărat.
Toate minciunile și metodele prin care acești "oameni din umbră" au fost făcute să ne țină departe de adevăr, deoarece dacă am fi știut adevărul ei nu ar mai fi condus această lume.
Sunt foarte multe lucruri pe care le pot dezvălui dar cred că deja am spus prea multe…
Și cam asta este o trezire spirituală, trezirea la adevăr.
Cine este interesat să afle mai multe înseamnă că trece printr-o trezire spirituală și dacă pot ajută cu mai multe informații sau sfaturi, îmi poate lăsa un mesaj.
Cine nu înțelege aceste lucruri, sau critică etc. Nu este încă pregătit să afle adevărul iar asta nu este nimic ne înregulă, toți ne trezim la un momendat.
This was me, Morpheous.

| doctorandus a răspuns (pentru NoName22331):

Da, acum e clar: suferi de schizofrenie.

| pombar a răspuns (pentru NoName22331):

Daca discuti despre asta in mediul virtual inseamna ca nu te-ai trezit destul, dar poate esti in crestere, cand simti ca nu mai poti face fata adevarului trist intunecat o sa fie cel mai greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am trecut de mai multe ori. Slava Domnului!