| RobertG101 a întrebat:

Vreun român ce a avut o Trezire Spirituală? Scuze dacă e în religie, asta nu ține deloc de religie.

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Romanii inca au imnul desteapta-te romane din somnul cel de moarte, desi nu, in prezent majoritatea sunt adormiti, apropo ce e aia Trezire Spirituală?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru RobertG101):

Ok robert

| DeyCj a răspuns:

Da este.Şi întrebarea este de religie.
Acea trezire spirituală provine probabil de la autoinducerea stării hipnotice, unde subconştientul devine conştient şi conştientul subconşient în mod de învaţare.Sunt tehnici prin care fiecare din noi ne putem programa corpul şi tot din jurul nostru să fie aşa cum vrem.Că la un moment dat începem(unii din noi) să auzim voci sau chiar să vedem siluete, asta e adevărat, şi nu se datorează unei boli psihice, ci vibraţiei energetice(schimbarea frecvenţei aurei energetice).
Acele dimensiuni despre care se tot spune, nu există dovezi clare cum că există. Chestia cu „omuleţii gri" asta-mi sună a magie gri...O magie foarte puternică ce poate fi distructivă(99%) sau contructivă, depinde de „meşter" şi starea lui de spirit şi la cine o face.

| Mclaren12 a răspuns:

Ține de religie. Spiritualitatea a fost "predată" și învățată prin religiile antice care au precedat creștinismul cu mii de ani. Având în vedere că religia creștină este anti-spirituală, lucru cu care probabil ești de acord. de ce crezi că a făcut tot posibilul să le distrugă pe cele păgâne dacă și ele sunt anti-spirituale?

Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns (pentru RobertG101):

„Se ascund coduri în biblie."
... şi încă câte, dar real astea-s fragmentele din ocultul ce a precedat această religie cu mii de ani în urmă.