| Anonimul122 a întrebat:

Salutare. am o intrebare tare ciudata pentru voi /

as vrea sama duc in spatiu. ma pasioneaza tare universul si asti vrea sa-l explorez cum as putea face asta sau este inposibil

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

...şi ceea ce te înconjoară ce e, nu e tot spaţiu?
Nu e nici "inposibil", nici imposibil să-l explorezi.

Dar, pentru început, poate ar fi mai bine să explorezi limba română.

| Anonimul122 explică (pentru NOname):

Am sa explorez si limba romana

| NOname a răspuns (pentru Anonimul122):

Foarte bine. Succes! : )

| wolder a răspuns:

Ai putea incepe prin a invata sa vorbesti corect in limba ta.
e greu, trebuie sa inveti la universitati din strainatate, sa cunosti multe limbi straine si sa fi foarte destept.
Nu te subestimenz, dar sunt realista : e imposibil.

| Prezidentul a răspuns:

Ai sanse, mici. Vrei sa aflii cati oameni sunt in spatiu acum? 3 oameni din 7 miliarde populatie...

| neutrino a răspuns:

Nu am inteles cine te opreste. Ce ai facut pana acum in acest scop?

| sublime89 a răspuns:

Nu este imposibil, dar sunt sanse foarte mici. Ai doua variante: ori te faci astronaut, ori te faci milionar in dolari si-ti cumperi un loc pe statia spatiala internationala timp de cateva zilehee hee

| Swan39 a răspuns:

Nu e imposibil, doar foarte greu. Dar dacă îţi doreşti asta cu adevărat, sigur vei găsi o cale de a aduce acest vis la bun sfârşit; deşi, poţi explora spaţiul şi prin alte metode mai "teoretice", să zicem (prin cărţi, documentare etc...).

| MamaNegri a răspuns:

Imposibil

| Dan_Stefan_1912 a răspuns (pentru MamaNegri):

Nu este imposibil poate pentru tine dar daca iti doresti este posibil

| Dan_Stefan_1912 a răspuns (pentru MamaNegri):

Daca vrei sa fi ceva vei putea ajunge TOT CE VREI TU doar sa ai incredere si sa invetii la romana (nu te supara sunt greseli pe care le mai fac si alti "iNposibil")nu vreau sa te jignesc

| wolder a răspuns (pentru Dan_Stefan_1912):

Trebuie sa fi extraordinar de destept sa ajungi pe asa scara sociala incat sa te trimita in spatiu. De obicei reusesc cei din strainatate, mai ales americanii.
E musai sa mearga la o universitate din america daca vrea sa mearga in spatiu.

| Anonimul122 explică (pentru Dan_Stefan_1912):

Nu ma supar, am dat sti ca te intreaba la TPU cand publici intrebarea sa o publici cum vor ei sau cum vrei tu si am ales cum vor ei, si de asta

| xTheLittleMe a răspuns:

Este imposibil dar daca te pasioneaza atat de mult poti sa te faci astronaut poate atunci vei putea explora spatiul.

| Emanuelone123 a răspuns:

Http://www.bnl.gov/rhic/collaborators.asp
Aici ai un site pentru asa ceva