| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, cum sa inteleg expresia ca "fulgii sunt stropi de apa infloriti" dau funda...

4 răspunsuri:
| MeScorpion a răspuns:

Procedeu artistic constând în exprimarea unei idei abstracte prin mijloace concrete. Dar eu o consider un mare bullshit!

| dyana9 a răspuns:

De pe la 16 ani si te plateste cu aproximativ 300 sau 400 de lei

| crissx_7752 a răspuns:

Pai, gandeste-te k e logic: zapada e facuta din apa inhetata, care daca te uiti atenta are forma de floare foarte pigalita, sper ca te-am ajutat.winking

| nadin25 a răspuns:

Fulgii sunt facuti din gheata, deci stropi de apa inghetata. Daca te uiti de aproape au diferite forme si modele; se poate spune ca sunt infloriti.Nu stiu daca am raspuns prea corect...