| Addaa1998 a întrebat:

Nu inteleg! Ce inseamna expresia aceasta FUNDA de pe TPU?

Răspuns Câştigător
| CautNume a răspuns:

Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Înseamnă "Răspuns câștigător".

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! cand se pune o intrebare pe TPU, astepti si raspunsuri, in momentul in care ai primit un raspuns pe placul tau, il poti declara castigator acordand acea fundita ce apare in dreptul fiecarui raspuns, e un fel de "Multumesc" si o recompensa pentru cel care a contribuit cu un raspuns la intrebarea ta.
O zi minunata sa aihappy

| vali1985 a răspuns:

Este un fel de multumes si se afla in partea dreapta a raspunsului.
Apesi numai la raspunsul care te-a ajutat sau care ti-a fost de folos.
Este o funda gri, apesi pe ea si se face portocalie.
Succes!

| MrAngelus a răspuns:

Cand pui o intrebare si scrii in ea ca dai funda atragi foarte multa lume deoarece sunt multi disperati care o vor pentru ca aceasta funda le da puncte si astfel ii urca in topul utilizatorilor. Ei nu inteleg ca sunt aici sa ajute lumea, nu sa fie printre cei mai buni.

"Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit :)"

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Cum dai funda? In dreapta fiecarui raspuns ai o funda portocalie sub care scrie "Declara raspunsul castigator". Dai click pe ea, dupa care raspunzi cu ok la intrebarea "Esti sigur ca vrei sa alegi raspunsul ca fiind castigator?".

| mihaela23_8768 a răspuns:

Toti pentru unul! happy