| AlexNdry a întrebat:

De ce fetele nu se uita la baietii ca mine? Nu beau, nu fumez, nu ma droghez, nu merg in cluburi, nu ies noptile afara aiurea sa fac prostii, nu merg la curve, nu fac sex cu o persoana daca nu sunt eu sigur ca voi ramane mereu cu ea, (tine de religie dar nu neaparat). Sunt intreg, sanatos, parintii mei sunt bine si ei. Am casa, am masini, am gospodarie am tot ce imi doresc, am un loc de munca foarte bun (sunt patiser). Astia ca mine sunt luati de fraieri. Ma face si pe mine cineva sa inteleg de ce? Merci. (am 20 de ani). Si am vazut destule. Dar chestia asta nu am inteles-o. Pe deasupra suntem si batjocoriti si luati la misto

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu poți să le ai pe toate laughing.

Eu zic sa te uiți la tine mai obiectiv, că prea te pui pe un piedestal și sigur nu-i cazul. Toți faceți așa, vai uite calități am eu și nu mă vor fetele. Mă lași? Ori sunt umflate, ori îți ignori defectele. Am cunoscut ca tine o gramadă, majoritatea n-aveau nicio abilitate socială sau subiect de discuție, am purtat discuții mai inteligente cu pisica mea. Deci, lasă lauda și fii sincer cu tine.

| AlexNdry explică (pentru supadeceapa):

Altu. Iesiti ma de aici

| supadeceapa a răspuns (pentru AlexNdry):

Șiiii am aflat de ce nu te vrea nimeni laughing eu ți-am zis doar să fii sincer cu tine, că dacă le aveai pe toate, nu te aflai in situația asta. Nu poți să accepți alte opinii sau nu poate să-ți sugereze nimeni că greșești, nu? Scapă de ego și mai vorbim.

| AlexNdry explică (pentru supadeceapa):

Nu e nimic nou sub soare. Cei ca tine dateaza de mii de ani. Si Iisus cand a venit sa rascumpere pe oameni. A fost batjocorit deci de la cei ca tine nu ma astept la prea multe. Insa eu caut raspunsuri la intrebarea mea. Nu la ce vreti voi

| supadeceapa a răspuns (pentru AlexNdry):

rolling on the floor acum te compari cu Isus, ok, ai probleme mai grave decât credeam, i'm out.

| Celcestietot a răspuns (pentru AlexNdry):

Lasa tipa frate, este genul ala de persoana care daca ai scuipat pe strada, se uita urat pe tine si te blesteama.

https://www.tpu.ro/......pe-strada/

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexNdry):

Deoarece habar n-ai cum merge Lumea, din commentul tau reiese ca traiesti intru Iluzie.

62 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=LVArWcHG0pU asta stie de ce, stii cum e in Romania care pe care, esti rau ajungi departe esti destept. Cine e bun e prost bun de nimic. traieste asa in pace n-ai ce face. Stiu pe unu de 35 asa bun ca tine nici acum nu si.a gasit femeie oare de ce? Pt ca sant cùrve simplu

| RAY a răspuns:

Nu trebuie sa te placa toate fetele dar una tot te place,dar nici sa fii disperat,sa ai rabdare,sa te comporti frumos,sa fii civilizat,sa nu reactionezi emotional, sa vezi de aspectul tau fizic,daca esti gras slabesti,faci culturism, asa daca plangi nu rezolva nimic, oameni care nu sunt fericiti cu ceea ce au mereu vor fii tristi e simplu, invata sa apreciezi ce ai prima oara apoi ce mai poti adauga, o fata te va placea, frustrarile, complexele fac parte din natura umana cu toti la avem, e normal sa le versi unde poti esti om ce naiba, ai grija sa nu devina o obisnuinta

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar sunt total dezamagita de comportamentul tau.
Am citit raspunsurile celorlalti si in momentul cand o fata a indraznit sa te intrebe si de chestii reale, ai injurat-o, fara ca ea sa te fii jignit. In cazul asta chiar iti meriti soarta, baiete!
Daca vrei ca o fata sa se uite vreodata la tine, invata sa vorbesti frumos si sa te comporti ca un om normal si civilizat, acordandu-i respect!

| sierra1 a răspuns:

- cred că ești prea "cuminte". Ia mai fă-ți de cap... știi cu se zice. Alfel cam trec lucrurile pe lângă tine

- ințeleg că nu ți-ai pus-o niciodată - "nu fac sex cu o persoana daca nu sunt eu sigur ca voi ramane mereu cu ea"

Rezolvă problema și o să ai altă optică

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu esti intreg si sanatos. Nu ai nici un haz. Ai bagat-o si pe aia cu religia, clar. Serios, tu te-ai uita la tine? La varsta aia parca ai vrea sa simti un pic ca traiesti, nu sa te combini cu cineva la fel de interesant si previzibil ca un scaun de bucatarie.

| Catrice a răspuns:

Pai hai sa vorbim atunci sa ne cunoaștem, sa ne căsătorim dacă zici ca ești perfect.
Auzi, da' cu emoțiile, gelozia, posesivitate, violenta și d-astea cum stai? Ca degeaba le ai tu pe toate dacă cu astea ești în minus.

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Sa stii ca oamenii cu un nivel de inteligenta scazut isi bat joc de aceste caracteristici. Mai exista si fete care se uita la persoane in genul tau, iar cele care nu o fac, ar fi deoarece vor ceva mai murdar de la un tip, ceva mai dinamic si cu,, pumnal''. Nu ai vazut si tu ce violenta domestica inca este prezenta in Romania secolului XXI sau nu ai auzit ceea ce au trait cele batrane zilei de astazi pe vremea tineretii lor? Asta s-a intamplat tot datorita alegerilor (si a mentalitatii infecte), asa ca, lasa, primatele lor violente tot se vor trezi la viata intr-un mod sau altul atunci cand vor forma o familie.

| AlexNdry explică (pentru Celcestietot):

Am primit si ignor de la multi. Vorba ta primate. Atata stiu sa faca

| Celcestietot a răspuns (pentru AlexNdry):

Da, ai primit ignor de la persoane care umbla cu camasa de om normal fata de cum ar trebui rolling on the floor!

| Celcestietot a răspuns:

Intr-o anumita tara civilizata este considerat sanatos scuipatul pe strada, deci acea tara este plina de,, retardati'' laughing. O fac daca vreau, nu scrie nicaieri ca nu am voie sa scuip ca acea categorie de,, retardati''.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Unde e lumea civilizata la tine in sat?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, eu spuneam ca intr-o ANUMITA tara este considerat asa ceva.De ce nu citesti ceea ce trebuie?

| Andreeush a răspuns:

Probabil fiindcă nu ai găsit încă pe cineva ca tine, mai cuminte.

| OldSoul a răspuns:

Se uita fetele si la cei ca tine, stai fara griji, problema e ca cei ca tine, de obicei intampina mici impedimente cand vine vorba de socializare de fete. De multe ori timiditatea e unul din ele, alte ori frica de refuz, si de a fi judecat.

Din intrebarea ta nu am inteles prea multe, asa ca, nici raspunsul meu nu va fi elaborat.

Cred ca esti genul ala de persoana care are standarde cand vine forba e fete, am dreptate?
Daca da, poti citi in continuare, daca nu, tot poti citi in continuare laughing

Mie imi pare ca ai un fel de aroganta, de asteptari care nu isi are rostul, iar asta te face sa ii respingator, distant.

Tu trebuie sa fii o persoana deschisa, dornica sa cunoasca alte persoane. Insa tu, pare ca esti genul care crede ca totul i se cuvine, iar aici gresesti.

Esti putintel superficial, si pui accent mare pe impresie, iar toate persoanele pe care le intalnesti le filtrezi repede pe baza criteriilor tale, iar din cauza asta nu prea ai oportunitatea sa cunosti persoane noi, sau pardon, ai oportunitatea, dar nu iti oferi sansa sa le cunosti, si nici lor nu le oferi sansa sa te cunoasca, asadar, cum se poate ca o fata sa se uita la tine, daca tu nu te uiti la ea?

Iar atunci cand ii oferi sansa unei persoane sa te cunoasca, o sa gafezi, pentru ca nu stii sa te comporti, nu stii sa vorbesti.

Pun pariu ca in momentul de fata, daca ti-ar scrie doua fete, una pe care o placi, si una pe care o displaci, ai raspunde in mod diferit de la una la cealalta, si probabil ti se pare normal.
Ei bine, nu e normal. Tu nu stii sa vorbesti cu ele, iar daca faci acest gen de diferente, cu una dintre ele, cel mai probabil vei fi dezinterestat-nesimtit, iar cu cealalta, vei avea o amabilitate falsa care o va face sa se simta incomod.

Cam atat pot sa-ti spun pentru moment.
Incearca sa fii mai sincer cu tine, si sa-ti vezi si partile mai putin bune.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Psycho laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Uite ce specimen susține Celceștietot, ca să-i vezi nivelul laughing

acum o oră | AlexNdry a întrebat:
Asa imi place ca face curat coronavirus pe pamant multi si-o merita. Am pus o intrebare acum 1 ora si am fost batjocorit. Dai inainte fara mila coronavirus.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Face urât la nervi laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Mai are un pic şi ne muşcă.

Răspuns utilizator avertizat
| Nemessys a răspuns:

Fii mascul alfa. happy

| StrongHeart a răspuns:

Nu prea conteaza ca nu bei si nu te droghezi si nu mergi in cluburi.Aici e relativ.
Daca faci exces de astea ajungi in groapa; daca nu gusti deloc din placerile vietii ai o viata monotona;
Daca reusesti sa bei sa zicem de 2-3 ori pe luna, bautura nu e o problema, nici iesitul in club.Hai sa zicem ca faptul ca nu fumezi e un lucru bun.
Pe femei nu le intereseaza ce job ai, mai ales la 20 ani.Important e ce ai in cap, cum le vorbesti, sa le faci sa rada.
Daca esti batjocorit si luat la misto, meriti.In primul rand ca te lasi batjocorit,in al doilea rand ca esti prea strict.
Ai un tipar de average joe,cine ar fi interesat de un patiser care nu bea si nu iese in club? Incearca sa nu mai fi strict cu tine,sa fi mai deschis,nu trebuie sa te apuci sa bagi acid si metaamfetamina, dar nici sa fi moartea petrecerii.
Cauta aventura, experiente noi, oameni noi, viata trece pe langa tine daca nu.Si astea se pot face si "sober", dar trebuie sa ai carisma, ceea ce nu cred ca ai.Mai ai de lucrat, ai toata viata inainte, nu te descuraja.Trebuie sa fi sincer cu tine in primul rand, sa te accepti tu, ca sa te accepte si altii.

| aumih16 a răspuns:

Daca nu ai muschi! patratele de alea! dotare cat de cat ca lumea! degeaba!

| Digikey a răspuns:

Ai 20 de ani dar n-ai inteles si n-ai vazut nimic. Spor la gogosile tale.

| Yurisa a răspuns:

Pe mine m-ai convins. Hai, cand iesim la un suc? :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ai o problema de percepție.Confunzi minusurile cu plusurile.
"nu fac sex cu o persoana daca nu sunt eu sigur ca voi ramane mereu cu ea" Si dacă o calca masina? Sau te insala? Niciodata nu poți fi sigur ca ai sa rămâi mereu cu ea.Cine naiba vrea un virgin lipsit de experiența? Asta pe lângă faptul ca religia e doar un pretext.Nu faci sex pentru ca nu ai cu cine, nu pentru ca Dumnezeu nu te lasă.
"Nu beau, nu fumez"
E ca si cum ai zice ca nu porți haine verzi.E o informație inutila.Neutra.Nu e nici calitate,nici defect.Dar faptul ca tu o vezi ca pe o calitate e in sine un mare defect.
"nu merg in cluburi" da, pentru ca cluburile sunt instrumentele diavolului.
" am un loc de munca foarte bun ( sunt patiser )" rolling on the floor
Prăjiturile sunt mai tentante ca tine, știi, nu?
As mai continua, dar ai inteles ideea.Si te mai miri ca lumea te ia la misto.

| AlexNdry explică (pentru anonim_4396):

Daca tie ti se pare ca sa fi curvar e ok pentru sufletul tau iti urez bafta. Insa la final de drum o sa iti para rau si nu ii va pasa nicicui

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexNdry):

Nu cred ca tu știi ce înseamnă curvar.
La final de drum ești singur.Nu-i pasa nimănui pentru ca oricum nimeni nu-ți mai e alături.Mori singur.

| AlexNdry explică (pentru anonim_4396):

Nu imi bat capul sa iti explic teoria chibritului. Vezi-ti de treaba.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Un whisky bun si o iarba de la mama ei... dar nah, omul a zis religie. Religie = no fun. Nici eu nu mergeam in cluburi la varsta lui... wait, de fapt mergeam, dar doar in serile cu rock/metal. big grin Locul lui de munca e interesant, ce sa zic. Daca stie sa gateasca misto si acasa, atunci s-ar putea sa isi gaseasca una. Dupa aia trebuie' sa aiba grija sa nu o ingrase.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu e religia un impediment.Sau cel puțin pentru mine n-a fost in ceea ce privește exemplele date de tine.Devine un impediment doar dacă e înțeleasă prost sau urmată orbește.In sinea ei e un lucru bun.
Interesant, poate.Dar nu e chiar cea mai buna recomandare.N-as trece-o pe lista de calități cu care agata fete.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Bineinteles, la asta ma refeream. Ce, daca esti botezat ortodox nu poti sa te casatoresti cu cineva catolic/musulman/etc? O sa mustaceasca mafihotii in sutana, dar atita vreme cit tu si partenerul/a sinteti normali la cap si nu va ghidati viata dupa niste povesti de adormit copiii, totul ar trebui sa fie ok.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai teoretic, nu poți.Asta dacă ții neapărat sa te căsătorești cu partenerul/a.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Teoretic. Daca unul sau ambii sunt habotnici fara minte. Daca sunt oameni normali la cap, fac aia civila si sanatate. Cununiile religioase sunt de obicei un circ...

| Alverto a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai o problemă foarte gravă, eu zic sa mai ieși în lume după pandemiewinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alverto):

Ca sa văd mai mulți idioți ca tine?
Prefer sa stau in casa.

| Alverto a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite-te ce răspuns ai dat și după sa îmi spui mie idiot, tu mai sus ai promovat c****ii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda.Toti oamenii aia care au murit fac parte din definitia ta pentru "curatenie de primăvara"? Si mai spun unii ca eu sunt rea.

| AlexNdry explică (pentru anonim_4396):

Tu ai inceput. Puteai sa te abtii de la comentarii rautacioase. Insa problema e ca majoritatea fetelor sunt ca tine. Si uite cum nici aici nu scap de batjocura. Aia e. Poate imi va raspunde cineva pana la urma la intrebare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În afară că nu mergi la curv* nu ai enumerat nici o altă calitate de a ta.
Caracterul, umorul, personalitatea, frumusețea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai postat pentru aplauze?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tine de mentalitate, in primul rand lasa-le pe ele să vadă ce ai tu, nu spune niciodata că eu am aia și aialaltă, pentru că e ca și cum te-ai vinde. Ca aia care abordează tipe cu mașini mișto, crezând că le dau pe spate, dar unu cu o mentalitate calumea poate sa fara rost de o tipa chiar și dacă e falit. recunoaște asta. Găsește mai ușor una. Spun asta, ce poți băga la cap din hate-urile de mai sus, care le consideri tu hate-uri. Oricum cineva care e mai presus de tine, stai liniștit că nu vine să-ți de-a cu așa ceva, doar cei care sunt la nivelul tau. Nici vreun băiat care are fete incepe sa facă spume și să spună de majoritatea că -s curwe, asta nu ajuta la nimic. Doar cei care incep sa se frustreze, degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda.Citindu-ţi comentariile, mi-am dat seama de ce nu se uită nici dracu' la tine.
"E plina lumea de cei ca tine. Ma bucur ca virusu mai face putina curatenie pe planeta asta"
"Ar fi misto sa treaca coronavirus pe la tine prin camera. Sa te mangaie"
"Cine crucea ma-ti ti-a zis ca is perfect? Deci pe TPU mizeria asta de aplicatie ii plin de gunoaie de oameni. Coronavirus coronavirus"
De fapt, încă din întrebare mi-am dat seama de ce, dar în fine.
Ai primit deja câteva răspunsuri care desigur că nu ţi-au plăcut şi ai început să te crizezi pe aici ca un plod.Tu vrei ajutor sau compătimiri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multor fete nu le pasa de caracter si înfățișare, banii contează la ele.Iau banii si apoi Bye Bye..Crede-mă asa am o prietena, dar pe ea o iau toti in ras..Si băieții se uita numai la de astea mai...
O sa iti găsești pe cineva care te iubeste, garantat! Poate ca nu este timpul.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu vrei sa te oferi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

hee hee Wtf

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa timiditatea, va casatoriti si ne chemati pe noi

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ce umor aihee hee
Dar nu mai bine va căsătoriți voi?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa nu prelungim spamul inutil faza e ca el cauta o fata asta vrea sa transmita de asta te am intrebat pe tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu am nevoie! Esti personalul lui?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În ziua de azi bad Boys sunt la mare căutare nu prea mai Impresionează pe nimeni ce ai enumerat tu asa zise "calități"
Acum sunt demodate acum perversitatea, minciuna au denit într-un mod absurd o calitate ele se alfa în majoritatea persoanelor deci dacă ești un om bun, un om sincer, liniștit respingi lumea astea sunt vremurile în care trăim băieții buni nu prea sunt căutați dar depinde și de gena fiecăruia. Pe fete le interesează papagalul și banii nu toate da majoritatea da dacă tu nu te placi pe tine ele simt asta deci dacă tu nu te respecți nici ceilalți nu te respecta fetelor le plac băieții cu tupeu care sunt vorbareti care au încredere în ei și care le poate proteja. Nu te da bătut o sa găsești o fata care o sa te placa asa cum ești tu.

| SoareDaniel a răspuns:

Comparativ cu altii de pe site-ul asta, inclusiv eu, zi mersi ca ai casa ta, masina personala si un servici stabil, mai ales raportat la ce urmeaza sa traim. Iar problema ta, cred ca se rezolva de la sine daca frecventai cateva cluburi din capitala, avand la baza aceste facilitati, mentionate mai sus. Te plangi degeaba omule, mai ai sanse, ai 20 de ani, dar tine minte ca totul nu vine de la sine, daca stai doar in casa si astepti din cer, asa o sa ramai, deci profita la maxim de orice oportunitati. Repet, esti un caz fericit, nu te descuraja, lupta ca o sa reusesti mai mult ca sigur.

| Trustmotorcy a răspuns:

Te-a demontat Hecate cu primul răspuns, fie că ți-a plăcut răspunsul ei sau nu, ăsta e adevărul laughing mai doare uneori.

Dacă ai trece peste prejudecățile de "așa e bine" și invers vei înțelege la ce se referă, pentru că ai o frustare neplăcută la momentul actual.

| AlexNdry explică:

Rog insistent ca persoanele de genul acestor 2 comentatori de mai jos sa paraseasca intrebarea mea. Putem avea 2 exemplare. Deci daca va considerati ca ei, drum bun si cale batuta