| Kreisegger a întrebat:

Vreau sa fac bani online, cum as putea sa fac asta si cat poate fi de greu?
Am vazut ca sunt oameni care fac de pe internet 20.000 de dolari pe zi. Este posibil?

Ce inseamna bitcoin cum sa investesc si ce sa fac cu ei.Din cate stiu poti ajunge milionar peste noapte fara sa faci nimic

P.S Anu viitor termin scoala vreau sa ma duc la facultate dar sa fiu vorba aia "Pe Barba Mea" si nu stiu cum sa fac

Exista cursuri pentru asa ceva?

Dau Fundă

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci pentru banii aia online?

Bitcoin ul e o moneda vitruala pe care o cumperi sau o minezi.

Ca sa o minezi ai nevoie de echipament hardware... de cateva mii de euro si mult timp si curent consumat.
Ca sa cumeperi ai nevoie de multe mii de euro si un simp al bursei foarte dezvoltat sa stii cand sa cumperi si cand sa vinzi pentru profit.

ambele cazuri cred ca te depasesc oricum

| francut a răspuns (pentru suntserios):

Am vazut zilele astea la stiri ca "minerii" s-au folosit de site-ul unui aeroport (parca din Craiova) ca sa intre in calculatoarele utilizatorilor si sa mineze. Eu nu inteleg cum mineaza ei prin intermediul altor calculatoare. Adica, cum ii ajuta calculatorul meu (de exemplu) ca sa poata mina?

| suntserios a răspuns (pentru francut):

Prin scripturi de javascript.
javascriptul este un limbaj de programare care se executa mereu pe parte de client... adica de catre browserul tau.

Tu cand deschizi un site browserul tau incarca diverse scripturi de JS, printre care aparent s au introdus si scripturi care mineaza folosind puterea de calcul a hardwearului tau

| francut a răspuns (pentru suntserios):

Cred ca mai rau m-ai bagat in ceata. happy Oricum, multumesc.

| Jonas94 a răspuns (pentru francut):

Adică se încarcă doar calculatorul tău, se duce utlizarea la procesor la 100%.
Minarea de bitcoin sau alte monede virtuale implică următoarea chestie: să zicem că o mare corporație are nevoie de foarte multă putere de calcul, pentru randarea unui clip video, dar n-au suficientă putere de procesare. Atunci ei trimit părți care trebuiesc analizate/randate, prin scriptul respectiv, către alte computere, cum ar fi și al tău, dacă folosești un script de mining.
Plata pentru aceste servicii, se face în bitcoin, monero, și alte monede virtuale.
Cei de care spuneai tu cu aeroportul din Craiova au introdus scriptul acela în codul sursă al site-ului, prin care, tu când te duceai pe pagina respectivă, scriptul acela se încărca și mina (prelua și prelucra date) pentru respectivii hackeri.
Cei de la aeroportul din Craiova, au spus că au avut site-ul atacat, și respectivul script a fost introdus acolo de atacatori.
Și live.antena3.ro avea un script coinhive, în codul sursă, CYD.ro și încă vreo 20-30 de site-uri. Cel mai probabil este cineva din interior care a introdus scriptul respectiv, pe cyd și acum îl găsești, dacă dai click-dreapta, sursă pagină, apoi CTRL+F, și scrii coinhive în fereastra de căutare.

| francut a răspuns (pentru Jonas94):

Multumesc.

| doctorandus a răspuns:

Lol. Cursuri pentru a deveni milionar? Sau pentru a-ti arunca banii pe bitisori cu care nu poti face de fapt nimic? Se naste cate unul pe minut.

Erau niste destepti pe Facebook care voiau sa stranga bani sa cumpere Bitcoin (la 19 000 USD/Bitcoin). Acum face 12 000 USD/Bitcoin.

Fratii aia care sunt acum miliardari in USD in Bitcoin aveau deja capital, iar miliardele lor de dolari in Bitcoin exista doar pe hartie, imediat ce ar incerca sa vanda Bitcoin de un miliard de dolari ar pica piata.

| LPCTSTR a răspuns:

Tot văd intreari de genul, şi de asta îţi voi răspunde şi ţie, NU EXISTA ASTFEL DE METODE.
Sau... exista, videochat-ul, dar asta inseamna... ţi-ai dat seama.
Revenind, bani nu poţi face şi PUNCT, pentru că majoritatea spre toate site-urile de genul sunt SCAM TOTAL, mici înşelătorii care "te fac milionar", poate în cunoştinţe ca data viitoare sa nu te mai încurci în chestii de genul, dar în nici într-un caz nu te vei alege cu bani.
Dacă te decizi, videochat-ul este o alegere buna, doar că implica achiziţionarea de echipament necesar.
Succes!

| Sn4k3 a răspuns:

Pai tu nu stii sa cauti pe google ce e bitcoin-ul si vrei sa fii milionar? Trebuie sa te duca capul putin sa castigi 20 000 pe zi. N-ai ce face fara facultate, multi bani sau fara sa te pricepi la ceva anume.

| johnnny123 a răspuns:

Da, există oameni care fac 20.000 de dolari pe zi din internet. Există și oameni care pot să alerge 100m în 9, 58 secunde. Și oameni care câștigă 5 milioane de dolari dintr-un concert de două ore. Și oameni care câștigă 100 de milioane din două tranzacții inspirate la bursă.

Știi ce au în comun toți oamenii ăștia? Sunt extraordinar de buni la ceea ce fac, și niciunul nu a ajuns acolo peste noapte.

Afirmatia "din cate stiu poti ajunge milionar peste noapte fara sa faci nimic" arata exact cate stii: nimic.

| MacBeth a răspuns:

Buna. Incearca urmatorul site http://ecomoney.win/3531231702388/.
Este un site serios. Dupa imi poti trimite un feedback cu parerea ta.