| Cosminovici18 a întrebat:

Salutare tuturor! Horoscopul este adevarat?! Dau funda+vot la toate raspunsurile inteligente!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Avand in vedere ca, in medie, sunt peste 19 milioane persoane nascute intr-o zi, horoscopul se potriveste, poate, pentru cateva sute de persoane, dar la restul nu se potriveste in fiecare zi, poate in cateva zile dintr-un an. Este ceva cam ca prezicerea vremii, chiar cu mult mai slabe sanse de potrivire cu realitatea. Numai bine!

14 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Daca te refereri la cel comercial, din reviste, tv, radio,etc este un fel de bataie de joc. Daca ai norocul sa intalnesti o persoana competenta in domeniu(foarte rare), o sa ramai surprins.
Daca esti cat de cat la curent cu teoria câmpului unificat, multe fenomene considerate absurde de unii, pot fi explicate si intelese.

| MMihai a răspuns:

Horoscopul este adevarat?!= în general nu

| Marcian a răspuns:

Ma indoiesc. Adica sa zicem ca alinierea stelelor ar avea vreun efect asupra starii noastre comportamentale dar sa afecteze motorul masinii, mai ales la atatia oameni care au fost nascuti in nu stiu ce luna nu prea cred. In plus chiar daca ar fi adevarat cum isi dau seama ghicitorii astia de ce vor sa spuna stelele?

| Polaris a răspuns:

La fel de real ca bananele-zombie.

| noi3 a răspuns:

Vezi tu, astrologia e o stiinta extrem de complexa.
ceea ce vezi tu la tv e doar satisfacearea curiozitatii omului de rand cu privire la ce se va intampla maine.

| ahri a răspuns:

Horoscopul de pe toate drumurile,banal,vulgar, nu.Dar prin citirea corecta a miscarii astrilor, se poate interpreta exact viitorul.Fiecare om in momentul nasterii are o configuratie a astrilor unica, individuala, ca ADN-ul.

| Ionait a răspuns:

Nu.

| OaKi12 a răspuns:

Nu stiu, daca intrebi un om normal zice ca nu este adevarat, daca intrebi un specialist in horoscop spune ca este adevarat. intrebarea care mi-o puneam de mic era cum se poate ca la toti oamenii din o anumita zodie, sa faca acelasi lucru, sa aiba toti ziua la fel. Cate o data se nimere sa se apropie de situatia unora, dar nu chiar la toti. Eu unul nu cred ca ar spune adevarul dar na, trebuie sa isi castige si ei painea cumva, e exact ca ghicitoarele, si multe alte chestii care iti ia banii ca sa spuna aiureli. Imi dai fundita te rog.

| unknownn a răspuns:

Pai oare? Eu credeam ca esti un baiat inteligent incat sa stii ca nu sunt adevarate.

| Gabica a răspuns:

Majoritetea lucrurilor spuse in hroscop nu se indeplinesc,dar unele da,si poate ca nu intocmai cum spune in horoscop, poate metaforic. Unele lucruri din horoscop mi se intampla cu precizie, altele deloc.Astronomia nu este cea mai precisa stiinta, dar totusi este o stiinta si ca toate stiintele are si o parte reala!
Sper ca te-am ajutat!

| Reek54 a răspuns:

Depinde acum, am observat ca da, dar nu mereu.
www.acvaria.com - e cel mai realist in legatura cu horoscopul.

| MihYx a răspuns:

Cum ai putea sa crezi ca horoscopul este adevarat?laughing
Sunt milioane miliarde de oameni cu zodia ta si crezi ca daca iti zice tie ca primesti 100euro de ex tu primesti? De ex mie in horoscop imi zicea ca o sa am noroc de bani am avut o mare branza laughing
Eu unul nu cred in el...Crezi ce vrei tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci,ala zilnic nu.Dar la faza cu caracterele zodiilor am constat ca e adevarat.

| sweet2kitty1049 a răspuns:

Uneori sunt adevarate dar alteori nu; depinde...de obicei daca nu esti copil e destul de adevarat; la mine a fost