| picolini a întrebat:

Scuzati categoria.nici macar nu stiu in ce categorie sa o pun. ce as putea sa fac cand sunt intr-o stare depresiva, nu am chef de nimic si de nimeni, nimic nu ma mai bucura. tot ce vreau e sa am un baiat langa mine, dar din pacate nu gasesc ce vreau eu si pe oricine nu vreau. de cand sunt in starea asta mananc mai mult, fumez mai mult si pur si simplu nu am chef de nimic. ce as putea sa fac? help me please

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Să ceri ajutorul unui psiholog şi să-ţi dai timp să te vindeci. Nu te aştepta că va trece cu una, cu două! E nevoie de multă voinţă, răbdare şi timp.

| EmaS a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic.Nu este o rusine.La doctor merg oamenii care au probleme.O colega de-a mea era foarte bolnava,Dupa ce a urmat un tratament cu xeroxat se simte excelent, nu mai plange, si vine neinsotita la serviciu.Starea ei de sanatate s-a imbunatatit vizibil.Iti doresc multa sanatate, si incredere in Dumnezeu, caci El este Iehova Rafa-Dumnezeu care vindeca.Nu suntem scutiti de incercari, dar stim ca El este cu noi in incercare, si Lui Ii pasa de noi!

| enverhoxha a răspuns:

Se vede că nu cunoşti bancul cu Iţic, rabinul şi capra.

| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Gandeste-te ca maine te duci la munca sau a lucruri rele, gandeste te ca ai de invatat sau ca unii oameni n=-au ce manca. atunci o sa te simti mai bine stiind ca e sti in concediu / vacanta si ca ai ce manca unde locui. faza cu depresia e gata. apoi gandeste-te, cum am zis, ca ai mult de lucru multe de facut nu ai timp si atunci cand nu ai timp iti vin in minte mii de idei de a pierde vremeawinking.

| sergiu2525 a răspuns:

Sunt intr-o stare asemanatoare.da-mi un pm pentru id si vorbim.

| SnitiCuTrademark a răspuns:

Sfatul meu este sa iesi pe-afara, sa stai cu prietenii tai si sa iti faci alti prieteni noi, ei te vor face sa uiti de problemele tale.
Nu mai cauta dragostea pentru ca in cautarea tiparului tau s-ar putea sa pierzi niste tipi care sunt foarte draguti si de treaba, pe care i-ai ignorat cautandu-ti orbeste idealul. happy

| Zap a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa asculti un gen de muzica mai "vesel" care sa iti placa si sa te faca sa canti odata cu melodia [eu asa fac]. Si nu e bine daca iti gasesti alinarea in tigari (si bautura). Si un baiat o sa apara el odata si odata.