| nykoletha1313 a întrebat:

¡Hi! scuzati ed categorie...

de cateva zile m-am schimbat mult nu stiu ce se intampla cu mine nu mai am chef de nimeni de nimic ma plictisesc repede nu mai sunt acea fata dinainte vesela plina de viata nu stiu ce se intampla cu mine de cand m-am despartit de iubitu meu m-am schimbat dar nu stiu de ce nu tineam la el deloc.
acum cand ma duc la scoala fetele zice sa ma duc cu ele si chesti si le zic ca nu deci nu stiu ce se intampla cu mine. si eu care eram cea cu baieti ca imi place unu si altu acum nu mai sunt asa.

please raspunsurisad

oare ce se intampla cu mine?
simt ca nu vreau sa mai exist. ¡HELP!

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai simtit despartirea ca pe o infrangere personala,probabil.
In plus,mai sunt si hormonii care nu vin numai cu primul ciclu,dar si cu maturizari bruste,cu sentimente noi,cu senzatii pe care nu le-ai mai simtit.
Daca ai putea vorbi cu mama ta lucrurile astea,ti-ar spune ca acum cresti si e adevarat!
Contradictiile pe care le vei simti in tine,enervarile si fericirile bruste,lacrimile sau rasul pe nesteptate, pe care nici tu nu le vei putea explica sunt primul semn a ceea ce se cheama maturizare!
Fac parte din procesul fiziologic de dezvoltare a fiecaruia.
Adapteaza-te si incearca sa te cunosti cat mai bine, tu ai de castigat!
Mult noroc si sa ai grija de tine!

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Probabil despartirea a fost din cauza ta si de aceea te simti rau.Sau poate tineai la el dar nu iti dadeai seama. De abia acum realizezi dar nu mai poti face nimic. Oricum cui pe cui se scoate. Incearca sa fi tu cea de dinainte. iesi cu fetele distreza'te roaga'le sa te scoata din starea asta.Mai sunt baieti.Sau poate ca ai intrat intr'o mica mica depresie.trebuie doar sa stii sa treci peste! Ia sa vezi cum iti revi cand iti va placea de alt baiat :* Bafta :*