| JulyDreams a întrebat:

Se discuta mult zilele astea despre cum vor fi sarbatorile. Lumina de la Ierusalim a fost taken for granted de vreo 2 mii de ani. Insa cel care ne-a dat mereu lumina, acum ne-a dat si o molima noua... n-ar avea sens sa nu se mai aprinda? I-ati sugera IPS-ului ala sa aiba o bricheta in buzunar, asa pentru zile negre? De ce s-ar mai aprinde, daca divinitatea s-a suparat pe noi?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa fim serioși. Si daca s ar aprinde prin minune sigur 90% din lumina data prin lume e de la sfanta bricheta

| Wr3nch a răspuns:

Stai linisitit ca se va aprindewinking Au grija cei care is acolo sa fie ok.
https://playtech.ro/......dar-sfant/

| Celcestietot a răspuns (pentru Wr3nch):

Fosforul alb nu trece prin pereti...

| JulyDreams explică (pentru Wr3nch):

Nu cred in ce scrie acolo. Eu asa am fost invatat la scoala ca se aprinde singura...