| Florazul15 a întrebat:

De câteva luni am un gust ciudat în gură și simt un miros la fel. Apare și dispare după câteva ore dispare, de la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mananca zilnic cel putin un mar si problema va disparea in 2-3 luni.
Merele este un fruct care ajuta la vindecarea somacului, se da si la copii mici tocmai din acest motiv.

| Sophieka a răspuns:

Tu ar trebui sa stii... Poate ai o infectie dentara sau consumi ceva substante / bei ceva anume etc.

| rxbiesx a răspuns:

Ce fel de gust, oare metalic? eu de exemplu pățeam asta când aveam arsuri la stomac. pățești asta de câteva luni și încă nu ai fost la un medic?

| Florazul15 explică (pentru rxbiesx):

Nu e metalic, nu știu să explic, e un gust ciudat

| rxbiesx a răspuns (pentru Florazul15):

Frate nu stiu mergi la un stomatolog poate de acolo vine problema