| anonim_4396 a întrebat:

Si inca ceva. Daca in fiecare an s-ar omori cel mai prost elev din fiecare clasa(exceptandu-le pe cele in care toata lumea invata bine), oare media IQ-ului nu ar creste considerabil?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce gandire nazista, daca elevul ala are probleme mintale? daca sorata e in acest caz ai putea sa o vezi cum o impusca? aceste idei extreme nu au ce cauta intr o tara aflata in UE, Nato

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Sa fiu sincer ideea de a eutanasia retardati nu mi se pare rea, daca la noi eutanasierea ar fi legala as opta pentru asta in cazul unei boli cu dureri cronice, sau cancer (ca deh mi se pare stupid sa faci un tratament dureros cu sanse mici de izbanda) si daca mi-as pierde sanatatea mentala. As stipula toate asta in testament, si faptul ca vreau sa fiu incinerat.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Dar traim intr o lume unde fiecare are dreptul de a trai

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Hm oare, drepturile astea tot noi le-am formulat si tin de sensul comun si empatie, iar eu consider eutanasierea o dovada de empatie.

| Andrei2019 a răspuns (pentru SG1995):

Ai fi fost primul eliminat.

| SG1995 a răspuns (pentru Andrei2019):

Ma-ta si-a retras dreptul la avort cand te-a vazut, trist.

| Bondarel99 a răspuns:

Am vazut elevi premianti care stateau prost la capitolul logica, caracter, compasiune etc. Deci nu inteleg care e semnificatia cuvantului prost sau a cuvantului inteligent. Daca notele reflecta cat de destept esti, eu as propune sa implementam homeschooling-ul.

| SG1995 a răspuns:

Nu! -_-
Media inteligentei nu creste prin starpirea celor prosti, ci prin educarea lor.

| Raducons a răspuns:

Cel mai prost elev la invatatura nu inseamna neaparat ca este cel mai prost din clasa.Din doi oameni cu IQ scazut poate sa iasa unul foarte destept.Majoritatea au IQ scazut.

| Kerre a răspuns:

Parerea mea este ca nu exista un om cu adevarat "prost". Nu toti ne nastem cu un IQ dezvoltat, dar totul porneste de jos, de la educatia data de la parintii nostri.

| Xaya a răspuns:

Nu neaparat, depinde acum si de ce s-ar intampla dupa ce ar muri copiii aia... Gandeste-te ca si cei cu IQ ridicat pot sa scada din cauza mediului inconjurator (parinti, profesori, colegi etc.) si spun asta pentru ca si eu am exemple de genul. Varup meu a picat rau de tot din cauza prietenilor sai, merg la sala de jocuri si uita de scoala, le scade IQ-ul.