| oprescudorin11 a întrebat:

Socrate impartea oamenii in 3 categorii:
Prima era ca le este interzis sa asculte! Sa taca! Caci nu au ce sa zica!
A doua categorie: li se permitea sa asculte, dar sa nu comenteze!
A treia categorie:
li se permitea sa puna intrebari,
A pat(e)ra categorie: sa si comenteze( se incadreaza in a treia categorie!).
Voi in ce categorie v-ati incadra?

2 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

In legatura cu: Fabricarea Sticlei... ma aflu in prima categorie, nici am auzit pe cineva, nici am văzut documentație, nici am gogălit, nici nu am ce spune.
In legatura cu: Politica... ma aflu in a doua categorie, aud si văd ce se zice si face, dar nu ma dau cu părerea (la câți vorbesc deodată, sigur nu maaude nimeni!)
In legatura cu — dar nu mai are importantă deoarece deja am depășit limitele întrebării tale deoarece deja ma aflu in mai multe categorii.
(Cred ca n-ai dormit toată noaptea ca sa debitezi o astfel de intrebărișcă!)

| Andrei_Darius_1997_XBla a răspuns:

Ai zis că o împărțit în 3 cat. No și atunci de ce sunt 4?