| Leonard08 a întrebat:

Stim cu totii ca ateistii nu se inteleg prea bine cu teistii cand vine vorba de credinta lor. Ateii sunt reprezentati de stiinta si evolutionism iar teistii sunt reprezentati de religie si creationism.
Ce s-ar intampla daca nu ar exista stiinta si evolutia?
Dar daca nu ar exista religia si creatia?

Fara raspunsuri ignorante va rog.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Skylar a răspuns:

Nu cred ca e posibil ca omul inca de la inceputuri sa nu poata sa nu se fi gandit la o zeitate sau sa cugete ceva

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Te referi la concept sau proces in sine? Pai fara una sau alta nu ai mai fi existat acum sa pui aceasta intrebare.

| Leonard08 explică (pentru Ucigasuldeprostie):

Daca nu ar fi existat conceptele.

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru Leonard08):

Pai ce sa iti zic... e cam complicat. Deoarece omul este o fiinta care gandeste si fie ca vrem fie ca nu, el evoluazea constant ( dealtfel si restul fiintelor ). La un moment dat undeva la cineva in capsor aparea idea unuia dintre cele doua concepte sau sau altceva care sa le inlocuiasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am fost nici noi.am fi ramas in copac mancand banane.