| Alina666 a întrebat:

Stiti ce inseamna cand visezi ca e ziua ta de nastere si nimeni nu si-a amintit?

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dragă visele sunt minciuni, numai crede in asa ceva, nu inseamnă absolut nimic.

| RoCkKiD a răspuns:

Ca probabil te temi de scenariul asta dar în aceiași măsură poate sa nu însemne nimic. Visele nu au semnificații.

| sadrian46 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Visele nu au semnificații doar pentru cei la care nici ziulica amiaza mare n-are.

| RoCkKiD a răspuns (pentru sadrian46):

Sunt atatia ani de experienta in neurologie in spatele acestui raspuns ca n-am replica. happy

| sadrian46 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Știi care este diferența dintre un neurolog și un psihiatru? Un neurolog care era și neuro chirurg, care citise și toate paginile de neurologie pe care le citezi dta, a căzut și el într-o depresie. La această depresie nu a găsit nici o replică în toate paginile de neurologie pe care le citise. Și nu putea să o rezolve nici cu bisturiul. Era ca o diferență dintre hard și soft. Visele țin de soft. Pentru hardiști din care faci și dta parte, ele nu au nici o semnificație, și nici perntru neurologi. Fac parte din altă zonă a realității, aceea a semnelor, a semnificațiilor, de care neurologia nu se ocupă. Hardul nu o să înțeleagă niciodată softul.

| RoCkKiD a răspuns (pentru sadrian46):

Faci parte din aceiasi zona a realitatii ca mos craciun, e o poveste draguta si relativ inocenta dar ca acolo se oprese relevanta. N-am nici o problema cu astia care sunt mai amatori de spiritism, atata timp cand nu dau sfaturi nimanui folosimt ayahuasca ca baza pentru afirmatii mai ales cand sfaturile sunt indreptate in mare parte catre copii.

| sadrian46 a răspuns (pentru RoCkKiD):

În ceea ce mă privește pe mine ai intuit perfect. Din această zonă unde mă aflu, o să îți transmit. În seara de Crăciun, acei copii la care te referi, sunt făcuți să creadă îm Moș Crăciun. Este o seară din toate zilele de peste an, o seară a copiilor. Dar în toate celelalte zile și seri oamenii mari fără iarbă și atahuasca, căci nu este nevoie de ele, tembelizorul e mai eficient cred în spiritele ideile și doctrinele, visele care le conduc lumea și viața, fără voia lor. Cu aceia văd că nu ai nici o problemă, dar ți-e teamă că eu îndoctrinez copii. Nu ești singurul. Am un dosar întreg în arhiva fostul SRI pe tema asta.

| RAY a răspuns:

Ca ai trait asta deja sau ca ti frica de asta, in orice caz in asfel deocazi vezi cine tine la tine cu adevarat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că decât cu prieteni ne recunoscători, e preferabilă singurătatea.

| Bizon95 a răspuns:

Inseamna ca ai hyper-tensiune... cu asemenea vise big grin

| gemeni6226 a răspuns:

Inseamna ca in subconstient te simti singur.In starea de somn nu mai exista autocontrolul gandurilor din timpul zilei si visezi ceea ce e adinc in subconstient.

| cfrtobias a răspuns:

Cine a zis sa nu iti faci Facebook sau sa ascunzi? happy